Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onların başarısı herkese örnek

Aile şefkatinden yoksun kalıp Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çatısı altında yetişen çocuklar, eğitimdeki başarıları ile göz doldurup örnek oldu

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Onların başarısı herkese örnek
Aile ve Sosyal Politikalar Antalya İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet göstermekte olan Çocuk Evleri'nde kalan kimsesiz çocuklar, başarıları ile göz doldurdu. İl müdürlüğü himayesindeki 35 ortaokul ve lise öğrencisi, eğitimdeki başarılarını geçen yıla oranla yüzde 50 oranında arttırdı. Devlet koruması altındaki çocuklar, anne ve babalarının yanında her türlü imkana rağmen başarılı olamayan yaşıtlarına da örnek oldu.

TAKDİR VE ONUR BELGESİ

2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan 35 öğrenciden 17'si, derslerinde gösterdikleri başarıyı takdir ve teşekkür belgeleri ile taçlandırırken 3 öğrenci de onur belgesi almaya hak kazandı. Geçen yıl sadece 10 öğrencinin eğitim dönemini başarı belgesi ile tamamladığını söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar Antalya İl Müdürü Abdullah Çalışkan, çocukların elde ettiği her başarının tüm müdürlük çalışanlarını onurlandırdığını söyledi. Geçen yıl 4 çocuğun özel okula gönderildiğini, bu yıl ise özel okula giden çocuk sayısının 11'e yükseldiğine dikkat çeken Çalışkan, "Anne-baba ilgisinden yoksun olarak kuruluşlarımızda kalan çocuklarımızın özel okullara yönlendirilmeleri için çalışmalar yaptık" dedi.

GÖZLE GÖRÜLÜR ARTIŞ
İlgi alanları ve ders başarılarının arttırılmasına yönelik profesyonel çalışmalar yapıldığını aktaran İl Müdürü Çalışkan, "Çalışmayla birlikte akademik başarılarında da gözle görülür bir artış meydana geldi" diye konuştu.

KARNE HEYECANI
Çocukların karnelerini alır almaz il müdürlüğüne koştuğunu ve sevinçlerini kendileri ile paylaştığını ifade eden Çalışkan, "Başta kurumumuza bu gururu yaşatan çocuklarımıza teşekkür ediyoruz. Bu başarıya katkı koyan kuruluş idaresi ve tüm personelin emeği yadsınamaz. Bizden desteğini esirgemeyen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

HER GEÇEN YIL ARTIYOR
İl Müdür Yardımcısı ve Psikolojik Danışman Nevzat Özer ise çocukların akademik başarısının her geçen yıl daha da arttığını belirtti. Özer, "Çocuk Evleri Sitesi'nde ortalama 10 çocuk takdir ve teşekkür belgesi alırken yapılan çalışmalarla bu dönemin birinci yarıyılında rakam 17 takdir-teşekkür ve 3 onur belgesine yükseldi. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onların başarısı herkese örnek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN