Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yükseliş hedef büyüttü

Serik'teki ilk özel okul olan Yükseliş Koleji, yine bir ilke imza atıp özel üniversite kurmayı da hedefliyor

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Yükseliş hedef büyüttü
Serik İlçesi'nin ilk özel okulu olarak yaklaşık 200 öğrenciyle çıktıkları eğitim yolunda bugün 800'e yakın öğrenciye ulaştıklarını belirten Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, "2006'da sadece ilkokul ve ortaokulumuz eğitim verirken şimdi kreş ve Anadolu lisemiz de var. Büyük hedefler koyup büyük başarılar kazanmaktı amacımız. Bugün ulaşmadığımız hedefimiz, başarmak isteyip de başaramadığımız bir hayalimiz olmadı. Açıldığımız 2006 yılından bu yana hiçbir zaman mahcup olmadık. Bunun en önemli sebebi yaptığımız işin ciddiyetinin farkında olmamız. Bunun yanında çok çalışmamız ve özverimiz, bizimle birlikte olan velilerimiz ve öğrencilerimizin çabaları bizi bugünlere getirdi" dedi.

İKİ YABANCI DİL
Okulu açarken gerçekleştirmek istedikleri bir hedefin de Yükseliş Koleji'nden mezun olan öğrencilerin özgüvenli ve en az iki yabancı dili en iyi şekilde konuşması olduğunu belirten Çalık, "Gerek dil eğitimine verdiğimiz önem gerekse yurt dışı projelerimizle pek çok öğrencimize, öğretmenlerimize hatta velilerimize yurt dışına çıkma imkanı sağladık" diye konuştu. Çalık, "Bundan sonraki yıllarda büyümeye devam edeceğiz. Bir özel üniversitenin de ilçemize açılması bunlardan biri. Hedefimizde bölgemize özel bir üniversite kazandırmak var" ifadelerini kullandı.

ANADOLU LİSESİ VE KREŞ
Hedeflerinden birinin Serik İlçesi'ne bir özel Anadolu lisesi ve kreş kazandırmak olduğunu hatırlatan Çalık, "İlk olma özelliğiyle 2011/2012 eğitim öğretim yılında Yükseliş Anadolu Lisesi'ni açtık. Bugün 230 öğrenciyle eğitimine devam eden lisemizde ilk iki yılında her öğrencimizi üniversiteli yaptık. İnşallah bu yıl da tüm öğrencilerimizi hedefledikleri okullara göndermeyi başaracağız. Yükseliş Kreş ise 2013/2014 eğitim yılı itibariyle hizmet vermeye başladı. Kreşimiz standartların çok üstünde bir ortam hazırlanarak oluşturuldu. Kreşimizde bugün 55 çocuğumuz farklı bir okul öncesi döneminin rahatlığını yaşıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yükseliş hedef büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN