Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilerin zamanı artık daha kaliteli

Antalyalı öğrencilerin okul dışındaki boş vakitlerini daha kaliteli ve verimli geçirmesi için Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa bir proje başlattı

Giriş Tarihi: 12.2.2015
Öğrencilerin zamanı artık daha kaliteli
Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin okuldan arta kalan zamanlarını daha verimli bir şekilde değerlendirmeleri için ortaklaşa bir proje başlattı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezleri'nde (AKBEM) eğitim almaya başlayan öğrenciler, sanatsal faaliyetlere katılarak kendilerini geliştiriyor.

KALİTELİ ZAMAN
Öğrencilerin okuldan sonra bir zaman kaybı yaşadığına dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, "Yarım gün eğitim alan çocuklarımız günün diğer yarısını boş bir şekilde geçiriyor. Çalışma, boş vakitlerin doğru bir şekilde değerlendirilmesi için başlatıldı" dedi.

7 BİN 500 ÖĞRENCİ VAR
Şu an 7 bin 500 öğrencinin AKBEM'lerde eğitim aldığını ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu ise, "Çocuklarımız burada yüzde 30 oranında okuldaki derslerine yardımcı eğitimler, yüzde 70 oranında da sanatsal ve sosyal eğitimler alıyor. Çocukların bireysel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri eğitimler vererek psikososyal anlamda gelişmelerine destek sağlıyoruz. Çocuğumuzun yeteneğini fark edip ileriye taşımasını amaçlıyoruz" diye konuştu.

ÇOCUKLAR KORUNUYOR
Merkezlerde 8-14 yaş grubu çocukların eğitim aldığını ve eğitimin yanı sıra öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulduğunu söyleyen Yolcu, "Şu an Antalya'nın merkez ilçelerinde 9 adet merkezimiz var. Periyodik olarak 14 ilçeye yayılmayı planlıyoruz. Dağcılık, sinema, fotoğrafçılık gibi kulüpler kurduk. Burası çocuklarımızın kendini geliştirip yenilediği bir yer" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerin zamanı artık daha kaliteli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN