Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CLK Akdeniz'in İki farklı tavrı

CLK Akdeniz, medyatik hasta Umut'a yardıma koşarken, kesilen elektriği verilmezse ölecek olan KOAH hastasının payına fırça yemek düştü

Giriş Tarihi: 13.2.2015
CLK Akdeniz'in İki farklı tavrı
Antalya'da borçlarını ödeyemedikleri için elektrikleri kesilen iki hastaya, iki farklı yaklaşımda bulunan CLK Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi tepki çekti. Kronik Akciğer Hastası (KOAH) Hülya Şahin 718 liralık, geçirdiği trafik kazası sonucu hafızasını kaybeden ve kimliği belirlenemediği için 'Umut' adı verilen yabancı uyruklu gence bakan Gülsüm Kabadayı da 427 liralık elektrik faturasını ödeyemedi. Faturalar ödenmeyince her iki hastanın evlerinin elektriğini kesen CLK Akdeniz'in, iki hastaya farklı tutumla yaklaşması şaşkınlık yarattı.

YAMAN ÇELİŞKİ

CLK, yaptığı ölümcül hatanın farkına vardıktan sonra hatayı düzeltmek için medyada sık sık gündeme gelen 'Umut'un bakıcı annesi Gülsüm Kabadayı'ya yardım eli uzatmayı tercih etti. Şirket, ilk önce kamuoyuna Kabadayı'nın elektriğinin açıldığını ve faturasının şirket tarafından ödendiğini açıkladı. Bununla da yetinmeyen şirket bir gün sonra Antalyalılara şirin görünmek amacıyla Kurumsal İletişim Uzmanı Ayşegül Yılmaz'ı Kabadayı'nın evine göndererek gıda yardımında bulunup özür diledi. Özür ve yardım ziyareti medyaya haber verilip boy boy fotoğraflar çektirilince çalışmanın gerçek nedeni ortaya çıktı.

GÖREVLİDEN FIRÇA

Aynı CLK Akdeniz, SABAH Akdeniz'de 'Elektrik yoksa Hülya Teyze ölecek' başlıklı haberle gündeme gelen 66 yaşındaki KOAH hastası Şahin'e de ulaştı. Şahin'in evine ekip gönderen CLK, sadece yüksek fatura şikayetini inceletti. Bunun yanında aynı şirketten adının 'Özlem' olduğunu söyleyerek Hülya Teyze'yi telefonla arayan bir görevli, "Niçin konuyu gazeteye anlattın. Niye ortalığı b..k ediyorsun. Bize niye söylemiyorsun" diye azarlayarak telefonu kapattı.

HASTA KADINA RAPORUNU GETİR DEDİLER
Umut için seferber olan CLK, evde yatalak olan ve ancak tekerlekli sandalye ile evden çıkabilen Hülya Şahin'e 'hasta raporunu getir' talimatı da verdi. Bu gelişmenin ardından ne yapacağını bilemeyen Hülya Teyze evinde çaresizlik içinde beklemeye başladı. CLK'nın biraz daha insaflı ve duyarlı olmasını bekleyen Şahin, "Her şey ortada. Çaresiz durumdayım. Elektriği şu an kaçak kullanıyorum. Ancak gelip yasal olarak açmazlarsa ölürüm. Ben bu muameleyi hak etmedim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CLK Akdeniz'in İki farklı tavrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN