Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya bizim vitrin şehrimiz

Antalya'da tamamlanan 365 milyon değerindeki 152 tesisin açılışını gerçekleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, yatırım sağanağının hız kesmeden devam edeceğini söyledi

Antalya bizim vitrin şehrimiz
Antalya dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Beraberindeki 3 bakan ile Antalya'ya çıkarma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 365 milyon lira değerindeki 152 tesisin açılışını gerçekleştirdi. Davutoğlu ayrıca Alanya'ya yeni bir üniversite yapılacağının müjdesini verdi. Başbakan Davutoğlu programına Turgut Özal Spor Salonu'nda gerçekleşen Antalya İl Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongresi'ne katılarak başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Antalya programına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Antalya Milletvekilleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve bürokratlar katıldı. Antalya İl Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongresi'ne tek aday olarak katılan mevcut başkan Esra Özkoç, yeniden İl Kadın Kolları Başkanı seçilerek güven tazeledi.

ADI ANTALYA'DA YAŞAYACAK

Başbakan Ahmet Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada Mersin'in Tarsus İlçesi'nde vahşice katledilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın adının Antalya'da yaşatılacağını söyledi. Yeni hizmete açılan gençlik merkezine Özgecan Aslan'ın adının verileceğini açıklayan Başbakan Davutoğlu, kadına karşı şiddete karşı seferberlik ilan ettiklerini söyledi.

EN AZ YÜZDE 50 OY

Kongrenin hemen ardından tesisin önünde düzenlenen toplu açılış törenine katılan Başbakan Davutoğlu, Antalyalılara "Yuvama geldim, sizlere sığınmaya, Yeni Türkiye yolunda sizlerle yürümeye geldim" dedi. Konyalı olduğu kadar Antalyalı olduğunu her fırsatta dile getiren Davutoğlu, "Ben ne kadar Konyalı isem en az o kadar Antalyalıyım. Eğer ben sizin evladınız isem sizlerden en az Konya kadar oy istiyorum. En az yüzde 50 istiyorum. Eğer Konya'yı da geçer yüzde 70 alırsak hepinizin alınlarından öperim" şeklinde konuştu.

KARA GÜNLER BİTTİ

Antalya için kara günlerin geride kaldığını aktaran Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Çalışmadan bira festivalleri düzenleyen belediye başkanları geride kaldı. Büyükşehir yasası ile Antalya'yı emanet ettiğimiz Belediye Başkanı Menderes Türel, dağ köylerinin en ücra köşelerine dahi hizmet götürmeye başladı" ifadelerini kullandı. Antalya'ya eli boş gelmediğini Antalya'ya yeni bir üniversite daha kazandıracaklarını müjdeleyen Davutoğlu, yeni üniversitenin Alanya'da eğitim-öğretime açılacağını açıkladı.

EFSANE KENT ANTALYA

Elmalı'yı ilçelere bağlayan tüm yolların yenileneceğini ve raylı sistem ikinci etap çalışmaları ile 33 bin kişilik şehir stadyumunun çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını belirten Davutoğlu, "Antalya bizim vitrin şehrimizdir. Antalya'ya 13 milyon turist geliyorsa Antalya'nın en iyi şekilde donatılması gerekiyor. EXPO Antalya'da, G20 zirvesi Antalya'da. Dünyanın kalbi Antalya'da atacak. Antalya efsane bir kent olacak. Benim bizzat takip edeceğim projelerin başında hızlı tren hattı da var. Hızlı trenler Anadolu'dan Antalya'ya akacak. Batı Çevre Yolu da 2016 yılında tamamlanacak" diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın'ı da eleştiren Davutoğlu, "Biz hizmet kervanında gece gündüz çalışırken onlar Antalya'ya 5 yıl kaybettirdiler" dedi.

TOPLU AÇILIŞ
Konuşmasının ardından Antalya'da yapımı tamamlanan 365 milyon lira tutarındaki 152 tesisin açılış kurdelesini kesen Davutoğlu, canlı yayınla Gazi Bulvarı ile Akdeniz Üniversitesi kampüsüne bağlandı. Karayolları 13'üncü Bölge Müdürlüğü tarafından Gazi Bulvarı üzerine yapılan yeni iki adet üst geçidin açılışı için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'a, bin 500 kişilik Hamdi Yazır Yurdu'nun açılışı için Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a bağlanan Davutoğlu, yatırımların son halini canlı yayında izleyerek açılış kurdelelerinin kesilmesi için talimat verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya bizim vitrin şehrimiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN