CHP yine karışık

Giriş Tarihi: 16.2.2015
CHP yine karışık

CHP Antalya Yönetimi Semih Esen'in yeni il başkanı olarak göreve getirildiğini duyurdu ancak, yönetimin seçimi yaparken parti tüzüğünden habersiz olduğu ortaya çıktı

Antalya'da parti içi tartışmaların hiç bitmediği CHP'de yeni tartışma il başkanı seçimi konusunda yaşanıyor. Cavit Arı'nın aday adaylığı için istifa etmesiyle boşalan il başkanlığı için yönetim kurulu tarafından yapılan seçimin tüzüğe aykırı olduğu öne sürüldü. Önceki akşam yapılan seçim sonrası karar defterine Semih Esen'in başkan seçildiği yazılmıştı.

TÜZÜĞE AYKIRI İDDİASI

CHP İl Yönetimi içinde yapılan oylamada Semih Esen'in parti tüzüğünün emrettiği mutlak çoğunluğu sağlayamadığı, bu nedenle seçimin geçersiz olduğu iddia edildi. CHP Antalya İl Sekreteri Şefik Dirgen, yönetim kurulundaki bazı arkadaşların bu kararla ilgili itirazda bulunduğunu belirterek, "Yönetim kurulu toplantısında il başkanlığı için 3 aday vardı. Semih Esen, ben ve Yusuf Dinç. Semih Esen 15 oy aldı, ben 14 oy aldım, Yusuf Dinç ise 1 oy aldı. Yönetim Kurulu toplantısından sonra karar defterine Semih Esen'in il başkanı seçildiğini yazdık ve bunu açıkladık. Ancak parti tüzüğümüzde salt çoğunluk aranması gerekiyormuş. Bu durumda CHP Antalya İl Başkanı henüz belirlenmiş değil. Yönetim Kurulu'ndaki bazı arkadaşlarımız da zaten itirazda bulundu. Önümüzdeki günlerde yapacağımız toplantıda il başkanı yeniden belirlenecek" dedi.

SON SÖZ GENEL MERKEZ'İN
Öte yandan, CHP'de Antalya İl Başkanının kim olacağı konusunda inisiyatif Genel Merkez'in elinde. CHP'de şimdi il başkanı için yeni bir seçim mi yapılacağı, yoksa yönetim kurulu dışından başka bir ismin mi atanacağı konusunda Genel Merkez'in kararı bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP yine karışık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN