Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'ya yakışır

Giriş Tarihi: 20.2.2015
Antalya'ya yakışır

Sporun Başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Antalya, Türkiye'nin en büyük kapalı yüzme havuzuna kavuşuyor

Antalya, Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ise sayılı kapalı yüzme havuzlarından birine kavuşuyor. Ocak'taki Büyükşehir Meclisi'nde gerekli imar değişikliği kararı verilen olimpik yüzme havuzunun önündeki tüm pürüzler kalktı. Kızıltoprak Mahallesi'nde yapılacak olan olimpik kapalı yüzme havuzu ile ilgili projeyi bizzat takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ankara'ya giderek Gençlik Spor Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü yetkilileri ile görüştü.

20 MİLYON TL ÖDENEK AYRILDI

Türel'in girişimlerinin ardından son pürüzler de giderildi ve projenin startı verildi. Antalya'ya bir müjde daha vermenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Türel, "Antalya gibi deniz şehrinde uluslararası müsabakaların yapılacağı kapalı yüzme havuzu yok. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nce, gereken projeler tamamlandı, 20 milyon TL ödeneği ayrılmıştı. Büyükşehir Meclisi'ne konuyu taşıyarak, projenin alan sorununu çözdük" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK HAVUZU OLACAK
Kızıltoprak Mahallesi'nde yapılacak Antalya Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 5 bin kişi kapasiteli olacak. 39 bin 206 metrekare alana yapılacak havuzda, gençlik merkezi, fitness salonları, kafeteryalar, engelliler için özel seyir alanları, localar, otopark, protokol ve basın tribünleri, olimpiyat delegasyonlarının standartlarına uygun mekansal düzenlemeler (doping odası, mayo kontrol) yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya yakışır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN