Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karadere'nin iyilik meleği

Altın Ambulans Ödülü'nde 'En İyi Ambulans Şoförü' dalında ilk 4 aday arasına kalan dört çocuk annesi Beyhan Demiralp, işine olan aşkıyla öne çıkıyor

Giriş Tarihi: 20.2.2015
Karadere'nin iyilik meleği
Muğla'nın Seydikemer İlçesi'ne bağlı Karadere Mahallesi'nde 4 yıldır ambulans şoförlüğü yapan 4 çocuk annesi Beyhan Demiralp (50), Altın Ambulans Sağlık Ödülleri yarışmasının 'En İyi Ambulans Şoförü' dalında ilk dört aday arasına girdi. İlçenin Belediye Başkanı Yakup Otgöz'ün, Karadere belediye başkanlığı yaptığı dönemde başta Karadereliler olmak üzere halkın sevgilisi haline gelen Demiralp'i tebrik etmek için ziyaret etti.

ZİYARET YARIDA KALDI

Demiralp, Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve beraberindekilere elleriyle çay servisi yaptı. Buraya kadar her şeyin normal geçtiği ziyaret, gelen kaza ihbarı ile yerini heyecanlı bir takibe bıraktı. Apar topar kaza vakasının gerçekleştiği Kaş- Seydikemer Karayolunun Eşen Mahallesine giden Demiralp, takla atan araçtan hafif yaralı olarak kurtulan 2 kişinin ilk müdahalelerinde tecrübesini ve soğukkanlılığını korudu. Yaralılara yapılan ilk yardımda tıp teknisyenlerine yardımcı olan Demiralp, fırsat bulduğu ilk anda da kaza yapan aracın plakasını daha sonra hazırlayacağı tutanakta kullanmak üzere telefonuyla fotoğrafladı.

ÖNCE SAĞLIK, ÖNCE İŞ
İlk müdahalenin ardından hastane yolunu tutan Demiralp, hastaneye yaralının kabul işlemlerinden sonra kendisini takip eden basın mensuplarına konuştu. Yarışmaya katılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Demiralp, 'ağabeyim' dediği Belediye Başkanı Yakup Otgöz'e verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Başkanın ziyaretinin vaka sebebiyle yarıda kaldığına atıfta bulunan Demiralp, "Sayın Başkanım önce sağlık, önce iş diyoruz. Kusura bakmayın" diyerek basın mensupları aracılığı ile Otgöz'ün gönlünü aldı.

KAMPANYA BAŞLATILDI

UMKE görevlisi olmasının yanı sıra aynı zamanda anestezi teknisyeni de olan 4 çocuk annesi ambulans şoförü Beyhan Demiralp'i 'En İyi Ambulans Şoförü' olarak görmek isteyen Seydikemerliler, 28 Şubat tarihinde son bulacak oylama işlemleri için www. altinambulans.org/sayfa/215 adresinde oy kullanarak kampanya yürütüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadere'nin iyilik meleği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN