Büyükelçilere Expo tanıtımı

Giriş Tarihi: 21.2.2015
Büyükelçilere Expo tanıtımı

EXPO 2016 Antalya Ajansı, büyükelçileri Ankara'da düzenlenen resepsiyonda ağırladı. Tanıtıma Eker ve Çavuşoğlu da destek verdi

EXPO 2016 Antalya Ajansı Ankara'da büyükelçilere resepsiyon verdi. Cer Modern'de düzenlenen resepsiyona Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve büyükelçiler katıldı.

ÖNEMLİ ORGANİZASYON
Tanıtım filmi ile başlayan resepsiyonda bir konuşma yapan EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Bakan Eker, dünyanın en büyük ve en önemli organizasyonunun Antalya'da yapılacağını söyledi. Organizasyonda katılımcılar arasında yatırım olanakları, ticari ilişkiler ve işbirlikleri geliştirileceğini belirten eker, "Dünya ölçeğinde gıda kaynağı olarak tarıma verilen öneme katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı. 21. yüzyılda üç stratejik başlık olduğunu belirten Eker, bunların gıda, su ve enerji olduğunu kaydederek, "Gıda güvenliği, bioçeşitliliği korumak küresel işbirliğini daha önemli hale getiriyor. Dünyada 850 milyon insan açlıkla mücadele ederken, 500 milyon insan obezite ile savaşıyor ve toplamda 4 milyar insan kilo problemi yaşıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükelçilere Expo tanıtımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN