Pazar yerlerinde gerilim artıyor

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Pazar yerlerinde gerilim artıyor

Antalya'da Kızıltoprak'taki Cuma Pazarı esnafı ürünlerini yola dökerken, Şirinyalı Pazarı esnafı ile zabıta arasında arbede yaşandı, bir esnaf kendini yakmaya kalkıştı

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi tarafından, Kızıltoprak Mahallesi'nde cuma günleri kurulan pazarın kaldırılmasına tepki gösteren esnaf, ürününü sokağa döktü. Muratpaşa Belediyesi önünde toplanan ve Başkan Ümit Uysal ile görüşmek isteyen esnaf, içeri alınmadı. Esnaf adına, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkan Yardımcısı Muzaffer Çakar, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci ile görüştü. Görüşmeden tatmin olmayan esnaf, pazar alanına dönerek, tepkisini ürünleri sokağa dökerek gösterdi.

SOSYETE PAZARI DA KARIŞTI

Muratpaşa'daki Şirinyalı Mahallesi'nde Sosyete Pazarı olarak bilinen Cumartesi Pazarı'nda da zabıtanın tezgahlarını kaldırmasına direnen esnaf, kıyafetleri ateşe verdi. Zabıta ekipleri geçen cumartesi olduğu gibi dün sabah saatlerinde tahliye işlemini gerçekleştirmek için pazarın kurulduğu alana gitti. Zabıta ekiplerini karşısında gören pazarcı esnafı, tezgahlarını kaldırmamak için uzun süre direndi.

ESNAF ÜRÜNLERİ YAKTI

Esnaf Şahin Bektaş, üzerine benzin dökerek iki çocuk okuttuğunu tezgahını kaldırmayacağını söyledi. Şahin Bektaş'ı polis ve zabıta ekipleri ikna edemezken, olay yerine psikolog çağrıldı. Zabıta, esnaftan tekrar tezgahlarını kaldırmalarını isterken, arbede yaşandı. Arbede sırasında esnaf giyim eşyalarını yaktı. Yaşanan arbedenin ardından esnaf tezgahları kaldırmayı kabul etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazar yerlerinde gerilim artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN