Balbey'de park isyanı

Giriş Tarihi: 24.2.2015
Balbey'de park isyanı

Antalya'nın merkezindeki tarihi Balbey Mahallesi'nde yaşayanlar bölgenin otopark gibi kullanılmasına isyan ediyor. Dar sokaklar park etmiş araçlar yüzünden geçit vermiyor

Antalya'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Balbey Mahallesi, açık otopark gibi kullanılıyor. Mahalle sakinleri, dar sokaklara balık istifi park eden araçlar yüzünden evlerine girip çıkamaz olmuş durumda. SİT alanı olan mahallede yaşayanlar evlere giriş çıkışı önleşecek şekilde park edilmesini önlemek için uyarı yazıları asıyor ama o da pek işe yaramıyor.

TANITIM KARTI OLMALI

Mahallede daha önce araç tanıtım kartı uygulaması bulunduğunu ve o dönemde çok rahat ettiklerini belirten mahalle sakinleri, "Burada oturanların tanıtım kartı olmalı ve sadece mahallede oturanlar ile mahallede işyeri bulunanlar araçlarını park edebilmeli. Mahalleye giriş çıkışlar rahatça sağlanmalı" diye konuştu. Mahallenin kent merkezinde olması nedeniyle her gün binlerce aracın istilasına uğradığını belirten Balbey Muhtarı Abdullah Uyaroğlu, "Çarşıda işi olanlar araçlarını daracık sokakları olan mahalleye bırakıyor. SİT alanı olan ve tarihi evlerin bulunduğu mahalle açık otoparka dönünce, burada yaşayan insanlar da isyan etmeye başladı. Trafik işaretleri de görmezden geliniyor. Park yapılmasının yasak olduğunun anlatıldığı levhaların altında da çöp kutularının önünde de araç kuyrukları var" diyerek çaresizliklerini dile getirdi.

TEHLİKE YARATIYOR

Mahalledeki bu sorunun bir başka tehlikeyi de beraberinde getirdiğini bildiren bölge sakinleri, "Bir hastamız olsa veya mahallede bir yangın çıksa ne itfaiye girebilir ne de ambulans. Park etmiş araçları tahliye edip itfaiye girene kadar bütün mahalle kül olur. Ya da ambulans giremediği için hasta hayatını kaybeder. Acil çözüm bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balbey'de park isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN