Bu anneler sıradışı

Giriş Tarihi: 25.2.2015
Bu anneler sıradışı

İkiz, üçüz, dördüz ve beşiz sahibi anneler, Sıradışı Annelik Derneği çatısı altında kenetleniyor. 2 yıl önce kurulan ve 600 aileye ulaşan derneğin amacı ailelere maddi ve manevi destek sağlayabilmek

Bir doğumla birden fazla bebeğe sahip olan anneler, yaşadıkları sıkıntıları aşmak, kendi aralarında bir dayanışmayı sağlamak ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla Sıradışı Annelik Derneği'nde buluşuyor. İkiz çocukları olduktan sonra yaşadığı zorlukları ve mutlulukları diğer ikiz, üçüz, dördüz anneleriyle paylaşmak amacıyla 2 yıl önce Sıradışı Annelik Derneğini kuran Özlem Şinik, ülke genelinde 600 aileye ulaştı.

YAŞAM ALTÜST OLUYOR

Her kentte sıradışı annelerle çeşitli etkinlikler yapan dernek üyeleri, birbirlerinin tecrübelerini paylaşıyor ve annelerin yaşadıkları sorunlara karşı çeşitli çözüm önerileri geliştiriyor. Kurucu Başkan Şinik birden fazla çocuk doğumunun ailenin yaşam tarzını da altüst ettiğini dile getirerek, bu durumun ailede hem maddi hem manevi sıkıntılar oluşturabildiğini kaydetti. Şinik, ekonomik durumu iyi olmayanlara 'İkiz bursları' kapsamında destek olmayı planladıklarını belirtti.

MANEVİ DESTEK DE ŞART

Manevi açıdan da özellikle annelerin ağır sorumluluk üstlendiğine işaret eden Şinik, "Aynı anda iki çocuğunuz ağlıyor, altına yapıyor, ilgi bekliyor ve bunlara sizin yetişmeniz gerekiyor. Zaman zaman psikolojik sıkıntılar yaşayan annelerle karşılaşabiliyoruz" dedi. Özlem Şinik, ülke genelindeki tüm sıradışı annelere ulaşarak, güçlü bir yapı oluşturmayı hedeflediklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu anneler sıradışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN