Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de icralar kapıya dayandı

CHP Antalya İl Örgütü'nün başı, yerel seçimden kalan borçlarla dertte. Alacaklı birçok firma ve esnafın icra takibi başlattığı belirlendi

Giriş Tarihi: 26.2.2015
CHP'de icralar kapıya dayandı
CHP Antalya İl Başkanlığı'nın, Büyükşehir Belediyesi'nin kaybedildiği önceki yerel seçimden kalan borçlarla boğuşması devam ediyor. Yerel seçimde Büyükşehir adayı olan Mustafa Akaydın, İl Başkanı olan Devrim Kök, Kadın Kolları İl Başkanı olan Sultan Yeğen ve Gençlik Kolları İl Başkanı olan Savaş Kısa'nın milletvekili adaylığı derdine düşmesi ile borçlarla başbaşa kalan yeni yönetim çözüm yolu arıyor.

İCRA TAKİPLERİ BAŞLADI
Seçim dönemindeki İl Başkanı Devrim Kök'ün görevi devrettiği Cavit Arı'nın da borçlarla ilgili bir çözüm üretmeden milletvekilliği için istifa etmesi ile seçilen çiçeği burnunda İl Başkanı Semih Esen, 1 milyon liraya yakın borcu kucağında buldu. Öte yandan geçen yerel seçimde CHP'ye mal ve hizmet vererek alacağını tahsil edemeyen firma ve esnafın icra takibi başlattıkları öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU DEVREDE
İcra takibi başlatan firmaların yanısıra bazı firmaların da konuyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile paylaştıkları ve ödeme sorununun çözüleceği yolunda söz aldıkları gelen bilgiler arasında. Genel Başkan düzeyinde söz alan firmalara henüz bir ödeme yapılmadığı, onların da Ankara'dan umudu kesmeleri halinde icra takibine başlamalarının an meselesi olduğu konuşuluyor. Tuya Reklam'ın ise yaptığı girişimlerden sonuç alamayan firmalar arasında olduğu ileri sürüldü. Tuya Reklam'ın CHP'den alacaklarını tahsil edemediği için banka hesaplarının bloke edilmesi üzerine şirketin çıkmaza girdiği öğrenildi. Şirketin bu sıkıntıyı aşabilmek için girişimlerini sürdürdüğü ifade edildi.

YAKIŞANI YAPACAĞIZ
İl Başkanlığı'na getirilmesi ile 1 milyon liraya yakın borç krizi ile karşı karşıya kalan CHP İl Başkanı Semih Esen, konuyla ilgilendiklerini belirterek, "Yönetimimizde sorun konuşuluyor. Partimize yakışmayacak hiçbir şey yapmayız. Partimize yakışanı yaparız. Henüz bir durum tespiti yapılmadı. Konu tamamen gündemimiz dışında bir konu değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de icralar kapıya dayandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN