Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaşık dolusu sevgi

Erkek şiddetine hayır demek için hazırlanan Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu üyesi kadınlar, kaşıklarla ritim tutup şarkı söyledi. Topluluk, 5 bin kişi ile konser vermeye hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Kaşık dolusu sevgi
Antalya'da Muratpaşa Belediyesi tarafından oluşturulan 5 bin kişilik kadın korosu çalışmalarına devam ediyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde erkek şiddetine yemek kaşıklarıyla ritim tutup, şarkı söyleyerek tepki göstermeye hazırlanan gruba her yaştan kadın katılıyor. Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu üyesi kadınlar, bir alışveriş merkezinde koro çalışmalarına devam etti.

İLK PROVA AVM'DE YAPILDI
Müzik öğretmeni Hilal Nesin'in yönettiği kadınlar korosu, bir alışveriş merkezi içerisinde ellerinde demir ve tahta kaşıklarla kaşık çalıp şarkı söyledi. Kadınların performansı yoğun ilgi gördü. Alışveriş merkezi içindeki bazı kadınlar gruba alkışlarıyla destek verirken, erkekler ise durumu cep telefonu ile kaydetti.

YEMEK KAŞIĞI İLE TEPKİ

Müzik Öğretmeni Hilal Nesin, şiddetin her geçen gün arttığını ve buna tepki amaçlı Muratpaşa Belediyesi ile ortaklaşa bir çalışma başlattıklarını söyledi. Nesin, "Bugün 5 bin kadınımız var. Sesimizi kaşık çalarak duyurmak istedik. Sloganımız 'Kaşıklar Dolusu Sevgi'. Grubumuzdaki kadınların arasında şiddet gören kadınlarımız da var" ifadelerini kullandı.

GÜLDEREN HANIM GÜLMEK İSTİYOR
Grubun en yaşlı üyesi olan 81 yaşındaki Gülderen Hünel, çevredekilerden büyük ilgi gördü. Grubun en önünde elinde metal yemek kaşıklarıyla hem ritim tutup hem de şarkı söyleyen Gülderen Hünel, kendisinin de bir defa erkek şiddetine maruz kaldığını söyledi. Maruz kaldığı şiddet hakkında bilgi vermek istemeyen Hünel Hanım, "Kadınlar şiddet görmek istemiyor. Hep gülmek istiyor. Sevgi ve barış varken neden şiddet olsun" dedi.

UZAYI KEŞFEDİYORLAR
İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri, uzay ve bilim merkezi olan Uzay Kampı Türkiye'nin 'Yıldızlar ve Gezegenler Macerası' programına katıldı. Öğrenciler, astronot simülatörleri kullanımı, laboratuvarda ilginç bilimsel deneylerin yapılması, uzay mekiği ile sanal ortamda uzay yolculuğu, model roket yapılıp fırlatılması, yıldızların, gezegenlerin ve gök cisimlerinin incelenmesi, gökyüzü gözlemi, sıcak hava balonu yapımı gibi farklı aktivitelere katıldı. Öğrenciler zaman yönetimi gibi konularda da uygulamalı eğitim aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaşık dolusu sevgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN