Taktik savaşları

Şimşek'in imzasının ertelenmesinin ardındaki gerçeğe SABAH Akdeniz ulaştı. İşte satranç oyunundaki hamleleri andıran görüşmenin detayları

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Taktik savaşları
Antalyaspor'un 3 hafta önce oynadığı Şanlıurfaspor maçının ardından Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz ile görüşerek Yusuf Şimşek konusunda nabız yoklayan Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer Orduspor yenilgisi sonrası operasyonu başlattı. Gencer, Yusuf Şimşek'in de Karşıyaka'dan ayrılma isteği olduğunu öğrenince masaya oturdu ve anlaşmayı sağladı. 23 Şubat Pazartesi günü Yusuf Şimşek istifasını Karşıyaka yönetimine sunarken Antalyaspor da Hami Mandıralı ile masaya oturdu.

23 ŞUBAT SAAT 15.00

Hami Mandıralı'nın sezon sonuna kadar olan alacaklarını istemesi üzerine tıkanan görüşmelerde Antalyaspor da yaklaşık 220 bin TL tutan Şubat ve Mart ayının maaşlarını ödemeyi kabul etti ancak yine anlaşma olmadı. Bunun üzerine sözleşme tek taraflı olarak feshedildi ve Futbol Federasyonu'na bildirildi.

23 ŞUBAT SAAT 19.45

Mandıralı, 23 Şubat itibarı ile resmi olarak federasyonun kayıtlarında Antalyaspor'dan düşürüldü. Ardından Yusuf Şimşek ile görüşüldü ve Şimşek İzmir'den Antalya'ya 19.45 uçağı ile hareket etti. Pazartesi günü 21.00 civarında Antalya'ya ulaşan Şimşek ile bir kez daha görüşüldü ve kesin anlaşma sağlandı.

24 ŞUBAT SAAT 11.00

Kesin anlaşmanın sağlanması üzerine resmi imza töreninin saat 13.00'te yapılması kararlaştırıldı. 15 dakika sonra bazı yöneticilerin bir cenaze namazında bulunma zorunluluğu nedeniyle imza 14.30'a alındı.

24 ŞUBAT SAAT 14.15
İşi sıkı tutan Antalyaspor yönetimi Yusuf Şimşek'in federasyon kayıtlarında Karşıyaka'dan düşürülmediğini öğrendi. Karşıyaka'nın, imzanın ardından harekete geçip Yusuf Şimşek ve Antalyaspor aleyhine dava açmaya hazırlandığı öğrenildi. Bu gelişmenin üzerine imza ertelendi ve beklemeye geçildi.

24 ŞUBAT SAAT 14.30

Karşıyaka bu girişimini yapmak için pusuda beklerken bir taktik hata ile Ayhan Akman'a yeni hocası olarak basın önünde sözleşme imzalattı.

24 ŞUBAT SAAT 15.30

Kozları eline geçiren Antalyaspor atağa geçti. 300 bin TL alacağını Karşıyaka'da bırakıp fesih için anlaşan Yusuf Şimşek, Karşıyaka yönetimini arayarak, "Antalyaspor'a imza atmamı bekleyip dava açmaya hazırlandınız. Benim sözleşmemi feshetmeden başka hoca ile anlaştınız. Dava açıp kalan alacaklarımı alacağım" ifadesini kullanınca Karşıyaka köşeye sıkıştı.

24 ŞUBAT SAAT 17.00

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ve Teknik Direktör Yusuf Şimşek atılan bu adımların ardından sorunu büyük oranda çözdü. Şimşek resmi imzayı atmamış olmasına rağmen antrenmana çıktı ve şampiyonluk mesajı verdi.

24 ŞUBAT SAAT 15.45
Antalyaspor ve Yusuf Şimşek'in bu kritik hamlesi ile eli kolu bağlanan Karşıyaka Spor Kulübü'nde Başkan Fatih Diniz'in kulüpte böyle bir hata yapılmasına sinirlendiği ve Antalyaspor ile Yusuf Şimşek'ten özür dileyerek sözleşmenin feshedileceğini duyurdu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taktik savaşları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN