Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahraman hemşire

Muayeneye gelip tahlilini öğleden sonra almak üzere evine giden kadının şeker komasına girmek üzere olduğu anlayan Cemile Hemşire hastanın hayatını kurtardı

Giriş Tarihi: 27.2.2015
Kahraman hemşire
Antalya Sema Yazar Semt Polikliniği'ne başvuran 71 yaşındaki Yaşar Küçükçakmak tahlilini yaptırıp sonucunu öğleden sonra almak üzere evine gitti. Saat 11.30 sularında tahlil sonuçlarında şekerinin 676 mg/dl değeri olduğunu gören polikliniğin sorumlu hemşiresi Cemile Kara hemen hastayı telefonla aradı, ulaşamayınca mahalle muhtarı aracılığıyla Yaşar Küçükçakmak'a ulaşarak ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılmasını sağladı.

ŞEKER KOMASINA GİRMİŞ
Hemşire Kara "Laboratuarımızdaki tüm personelimize ve mahalle muhtarımıza hastaya ulaşma noktasındaki gayretleri nedeniyle çok teşekkür ediyorum" dedi. Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Dahiliye Bölümü Uzm. Dr. İsmail Çakmak da "Dünya Sağlık Örgütü'nün son aldığı karara göre, kan şekeri 100 mg/dl'nün üstünde olan herkes diyabet açısından risk altında kalmaktadır. 676 mg/dl olarak belirtilen değerde hasta şeker komasına girer. Zamanlama çok önemlidir, sağlık kuruluşuna başvurulmadığı takdirde hasta kaybedilebilir" dedi.

KAYBEDİLEBİLİRDİ
Yaşar Küçükçakmak'ın kızı Hafize Yıldırım "Zamanında ulaşılamasaydı annemi kaybedebilirdik. Sema Yazar Semt Polikliniği'nde çalışan ilgili ve dikkatli tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman hemşire
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN