Taciz cinayetine tahrik indirimi

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Taciz cinayetine tahrik indirimi

Ablasını telefon mesajları ile taciz eden Oğuz Çapraz'ı bıçaklayarak öldüren Ferdi Samur'a verilen müebbet hapis cezası, haksız tahrik nedeniyle 15 yıla düşürüldü

Antalya'da geçen yıl 12 Mayıs'ta işlenen taciz cinayetinin yargılaması tamamlandı. Ablası Nermin Çapraz'a taciz mesajları atan otobüs şoförü Oğuz Çapraz'ı (43), bıçaklayarak öldüren Ferdi Samur (29) müebbet hapis aldığı duruşmada haksız tahrik indiriminden yararlanarak 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

MÜEBBETTEN 15 YIL CEZAYA

Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ferdi Samur, olayda ölen Oğuz Çapraz'ın yakınları ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı Şenol Demir taraflardan son savunmalarını istedi. Öldürülen Oğuz Çapraz'ın yakınlarının avukatı, sanığın planlı olarak cinayet işlediğini belirterek en üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti. Ferdi Samur ise olayın Oğuz Çapraz'ın, amcasının oğlunun eşi olan ablası Nermin Çapraz'ı sistematik olarak seks içerikli mesajlar atarak taciz etmesi nedeniyle meydana geldiğini belirterek, "Ancak haberlerde de izlediğiniz gibi kadınlar tacize uğruyor. Burada sizin karşınızda ablam da olabilirdi. Keşke bu şekilde olmasaydı ve ben burada olmasaydım" dedi. Son savunmaların ardından kararı açıklayan Mahkeme Başkanı Demir, sanık Ferdi Samur'un Oğuz Çapraz'ı kasten öldürmekten müebbet hapis cezası ile cezalandırıldığını, ancak sanığın eylemi haksız tahrik altında gerçekleştirdiğinin sabit görüldüğünü vurgulayarak cezanın 18 yıla indirildiğini bildirdi. Mahkeme ayrıca sanığın mahkemedeki iyi haline gözönüne alarak cezasını 15 yıla indirdi. Samur ayrıca olay anında Evren Çapraz'ı bıçakla tehdit etmekten 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

OLAY ŞÖYLE OLMUŞTU

Antalya'da geçen yıl Oğuz Çapraz, amcasının oğlu Evren Çapraz'ın eşi Nermin Çapraz'a seks içerikli mesajlar attı. Kadın adamı uyardı ancak mesajlar devam edince 2 çocuk annesi Nermin Çapraz durumu kardeşi güvenlik görevlisi Ferdi Samur'a bildirdi. Oğuz Çapraz'ın yanına giden Ferdi Samur yanında getirdiği kasap bıçağı ile öldürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taciz cinayetine tahrik indirimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN