Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaş'ta altyapıya 104 milyon lira

Giriş Tarihi: 9.3.2015
Kaş'ta altyapıya 104 milyon lira
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, vur patlasın çal oynasın dönemini telafi etmeye çalıştıklarını söyledi. Türel, batı ilçeleri ziyaretleri kapsamında Kaş Belediyesi Fevzi Gürsoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda ilçe halkıyla biraraya gelerek projelerini anlattı.

KAŞLILARIN YÜZÜ GÜLECEK

Hazırladıkları altyapı projeleri hakkında ayrıntılı bilgiler veren Türel Saklıkent, Kınık, Kalkan ve Yeşilköy içme suyu yatırımı, Gömbe kanalizasyon şebekesi, Çukurbağ muhtelif kanalizasyon bölgesi yapımı, Kınık Sanayi Sitesi, Kalkan merkez yağmur suyu hattının yapılacağını anlattı. Kaş'ın da atık su arıtma tesisinin yapılacağını belirten Türel, "Bu yatırımları alt alta topladığımızda Kaş ilçemiz 2015 yılında 24 milyon 37 bin TL tutarında altyapı yatırımı alacak. İşin ağırlıklı bölümü gelecek sene. 80 milyon TL 2016'da olmak üzere iki senede 104 milyon lira yatırımı kazandıracağız. Geçmişle mukayese edilemez bile. Geçen 5 yıl boyunca vur patlasın çal oynasın dönemini telafi ediyoruz" diye konuştu.

ÇÖPTEN PARA KAZANACAK
Kaş ve Demre ilçelerinin ortasında kurularak çöpten elektrik, gübre, asfalt malzemesi, biogaz, sağlanacağını belirten Türel, "Kaş-Kınık tarafına modern teknolojinin kullanıldığı bir toptancı hal inşaatı yapacağız. Kaş terminali de yenilenecek" ifadelerini kullandı.

SEVİNCİNE ORTAK OLDU
Başkan Türel, Batı ilçeleri ziyareti sırasında, yakın zamanda dağın başındaki evine içme suyu ulaştırılmasını sağladığı Fatma Nine'yi de ziyaret ederek su sevincine ortak oldu. Yıllarca su ihtiyacını kuyudan veya yağmur suyundan karşılayan Fatma Döngüllü, bir süre önce Başkan Türel'in talimatı ile 66 yıl sonra musluktan akan suya kavuşmuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçen ay Antalya'da düzenlenen toplu açılış töreninde de bahsettiği Fatma Nine'yi ziyaret eden Türel, "Fatma Nine'nin mutluluğu bizim için her şeye değer" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaş'ta altyapıya 104 milyon lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN