Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akşam plaket verildi sabah işyeri yıkıldı

Kemer Belediye Başkanı Gül'ün, akşam esnaflıkta 20 yılını doldurduğu için plaket verdiği işletmecinin Çamyuva'daki dükkanı sabah saatlerinde kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı

Giriş Tarihi: 11.3.2015
Akşam plaket verildi sabah işyeri yıkıldı
Antalya'nın Kemer Belediyesi'nin kaçak yapılarla ilgili başlattığı çalışma kapsamında Beldibi'nin ardından Çamyuva Mahallesi'nde de yıkımlar yapıldı. Ö��le saatlerinde iş makineleriyle bölgeye gelen belediye ekipleri, kaçak yapıların yıkım işlemini yaptı. 5 yıldır işlettiği kafeteryası yıkılan Hüseyin Kibar'ın, akşam Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte 20 yıl ve üzerinde esnaflık yapması dolayısıyla Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'den plaketle ödüllendirildiği ortaya çıktı.

RUHSATI VAR

Kemer'de 28 yıldır iş yaptığını belirten Hüseyin Kibar, "Çamyuva'da dükkan açtım. 2003 yılında baraka dükkanlar yıkıldı. İmarlı, iskanlı dükkanlara geçtik. İflas ettim. Kendime bir kafeterya açtım. 5 senedir de bu kafeteryayı işletmekteydim. Ruhsatım her şeyim var, zamanın belde belediyesinden aldım" dedi.

30 BİN LİRA HARCADIM

Akşamki törende 20 yılı aşkın süredir yaptığı esnaflık faaliyetleri dolayısıyla plaketle ödüllendirildiğini vurgulayan Kibar, "Ben başkana teşekkür ediyorum. Sağolsun, var olsun. Eskiden seçimden seçime hatırlıyordu. Ama bu sefer çok iyi hatırladı ve hiç hatırlardan çıkmayacağız. Akşam konuşmasında 'Beldibi'ndeki kaçak inşaatları dükkanları yıktım, daha Çamyuva'da, Tekirova'da da yıkacağım dükkanlar var' dedi ve bu sabah da ilk benim dükkandan başladı. Daha yeni 30 bin liralık yatırım yaptım. Ne malımı koyacak yerim var, ne de başka dükkan tutacak param var" diye konuştu.

'ARTIK GÜCÜM YOK'
Her şeye rağmen Başkan Gül'e kırılmadığını kaydeden Kibar, "Eğer turizm daha çok Kemer bölgesine gelecekse andolsun ki Karadeniz'deki 5 katlı evimi de yıkmazsam namerdim. Adamın parası varmış gitti yürütmeyi durdurma kararı aldı. Biz alamadık, bizim paramız yok, avukatımız yok" dedi.

GÜL: İKİSİ ÇOK FARKLI
Belediye Başkanı Gül ise esnaflıkta 20'nci yılını dolduruyor olmasının birinin kaçak yerinin yıkılmayacağı anlamına gelmediğini belirterek "İkisi farklı şeyler. Biz bu ödülü verirken hiç kimsenin dükkanının iskanına, ruhsatına bakmadık. Yapılan araştırmalarda 20 yıl ve üzeri çalışanlara bu ödülleri veriyoruz. 30'uncu yılını doldurduğunda gerekirse yine ödül veririz. Kaçak yapılaşmayla bu işin alakası yok" diye konuştu.

KEMER / DHA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akşam plaket verildi sabah işyeri yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN