Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Poyraz bebeğe nakil yapılacak

Giriş Tarihi: 12.3.2015
Poyraz bebeğe nakil yapılacak
Antalya'da babasının sanayide yaptırdığı fototerapi cihazıyla mavi ışık tedavi görmesiyle gündeme gelen 4,5 aylık Poyraz bebeğe, bu ay içerisinde karaciğer nakli yapı- lacak. Poyraz bebeğin, operasyonun ardından günde 10-12 saat mavi ışık tedavisi görmekten kurtulacağı belirtildi. Tedavisi evinde bağışlanan yeni fototerapi cihazıyla devam eden ve sağlığına kavuşabilmesi için tek çaresi karaciğer nakli olan Poyraz'a, 46 yaşındaki halası Serpil Arıcan karaciğerini vermek için gönüllü oldu.
Medical Park Antalya Hastanesi'ne başvuran halanın tetkikleri yapılarak dokularının Poyraz'a uyumlu olduğu belirlendi.

BEKLENMEYECEK

Medical Park Antalya Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş'ın "Nakil yapılabilmesi için 10 kiloya ulaşmasını beklemeye gerek yok" sözleri üzerine hazırlıklara başlandı.
Şu an 6 kilo 800 gram ağırlığında olan Poyraz bebeğe, Mart ayı içerisinde yapılacak operasyonla halasından alınan parça karaciğer nakledilecek.

SADECE 200 KİŞİDE VAR
Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde bir markette çalışan Servet Ergün ile ev hanımı eşi Zeliha Ergün çiftinin 4,5 aylık bebekleri Poyraz'a, doğumundan üç gün sonra dünyada sadece 200 kişide görülen mavi ışık (Crigler Najjar) hastalığı teşhisi konulmuştu. Sarılık değerlerinin düşmesi için ışık tedavisi görmesi gereken Poyraz, gittiği üç hastaneye yer olmadığı gerekçesiyle kabul edilmemişti. Baba Servet Ergün bunun üzerine hastanedeki fototerapi cihazlarının kod numaralarını not ederek 10 bin dolarlık cihazın benzerini sanayide 550 TL'ye yaptırmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Poyraz bebeğe nakil yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN