Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınların ödül günü

Antalya İş Kadınları Derneği ve Antalya Girişimci Kadınlar Derneği, kendi seçtikleri 'Yılın kadınları'na ödüllerini törenle verdi

Giriş Tarihi: 14.3.2015
Kadınların ödül günü
Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) yönetimi, yılın kadınlarına ödüllerini verdi. 'Yılın girişimci iş kadını' ödülünü alan ancak törene katılamayan Demet Sabancı Çetindoğan adına plaketi Nurdan Öztürk, 'Girişimcilik Onursal Ödülü'nün sahibi olan merhum Prof. Dr. Ziya Boyacıgiller'in ödülünü eşi Nakiye Avdan Boyacıgiller aldı. 'Yılın Akademisyeni' ödülü ise Prof. Dr. Aytül Erçil'e verildi.

SEVGİ ZENGİNLİĞİ VERİYOR

Gecenin son ödülü ise 2 çocuk büyüten ve ardından Çocuk Evleri Sitesi'nde büyüyen engelli 6 yaşındaki E.A'yı koruyucu aile olarak yanına alan Sibel Hıdır'a verildi. Hıdır, "Ben zengin bir insan değilim. Fakat o çocuklar para zenginliğinden daha çok, sevgi zenginliği arıyorlar" dedi.

ENGEL TANIMAYAN KADIN

Taliha Salman başkanlığındaki Akdeniz Girişimci Kadınlar Derneği (Agider), kardeşinin dünyaya getirdiği ve bakmak istemediği engelli kız çocuğunu sahiplenerek 29 yıldır kendi çocukları ile büyüten Erten Özzeren'i 'Yılın engel tanımayan kadını' seçti. Doğuştan işitme ve konuşma engelli olan ve ileriki yaşlarda ateşli bir hastalık ile yürümesi de zorlaşan Müge'yi evlat edinerek tüm zorluklara rağmen hayattan eksik kalmaması için emek veren Erten Özzeren "Müge artık tekerlekli sandalye ile dans etmesini öğrendi ve gösterilerde yer alıyor. Bu da yaşama sevincini arttırıyor" dedi. Törende tüm üyeler kadına şiddete dikkat çekmek üzere siyah giyindi ve siyah kurdele taktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınların ödül günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN