Rüşvet iddiası İhraç getirdi

Antalya CHP'yi sarsan rüşvet iddiası ihraçla sonuçlandı. Belediye'de iş bulma vaadi ile rüşvet aldığı iddia edilen Muratpaşa Meclis Üyesi Yıldırım, CHP'den ihraç edildi

Giriş Tarihi: 15.3.2015
Rüşvet iddiası İhraç getirdi
Antalya'da CHP'yi derinden sarsan rüşvet skandalı ile ilgili toplanan İl Disiplin Kurulu, partiden ihraç kararı verdi. Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yıldırım, daha önce başkanlığını yapmış olduğu CHP Antalya İl Disiplin Kurulu'nun kararı ile partiden uzaklaştırıldı. Antalya Ajans'tan edinilen bilgiye göre önceki gün öğleden sonra toplanan İl Disiplin Kurulu, rüşvet iddiaları ve ses kaydının yer aldığı dosyayı görüştü. Toplantıda, Muratpaşa ya da İstanbul'daki Maltepe Belediyesi'ne memur olarak geçişini sağlamak için uzman çavuş olarak görev yapan Hasan A'dan rüşvet aldığı iddia edilen Mahmut Yıldırım'ın CHP'den ihraç edilmesine karar verildi.

ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU
CHP'deki rüşvet skandalı Hasan A'nın ses kaydı ve rüşvet iddialarıyla ilgili şikayet dilekçesini hem CHP hem de polise vermesiyle ortaya çıkmıştı. Rüşvet iddialarıyla ilgili şikayet ilk olarak CHP Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu'nun yaptığı olağanüstü toplantıda görüşüldü. CHP Muratpaşa İlçe yönetimi, rüşvet iddialarının yer aldığı dosyayı İl Başkanlığı'na havale etti. İl Başkanlığı da dosyayı İl Disiplin Kurulu'na teslim etti. Konuyu görüşmek üzere 16 Şubat'ta Ömer Ünal başkanlığında toplanan 8 kişilik İl Disiplin Kurulu, rüşvet iddialarıyla ilgili soruşturmayı başlattı. Disiplin Kurulu, rüşvet iddialarına adı karışan Yıldırım'ın ifadesine başvurdu. İfadelerin alınmasından sonra önceki gün toplanan Disiplin Kurulu, Meclis Üyesi Yıldırım'ı CHP'den ihraç etti. Ancak kararın açıklanmaması istendiği öğrenildi.

İDDİALARI YALANLAMIŞTI
Rüşvet almakla suçlanan Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yıldırım, hakkındaki iddiaları reddetmiş ve kendisine akıl almaz bir komplo kurulduğunu öne sürmüştü. Ses kaydının montaj olduğunu da iddia eden Yıldırım, alnının açık olduğunu belirterek olayın içyüzünün mahkemede ortaya çıkacağını söylemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüşvet iddiası İhraç getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN