Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit yakınlarına ve gazilere büyük onur

Giriş Tarihi: 17.3.2015
Şehit yakınlarına ve gazilere büyük onur

Antalya'da, Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni yapıldı. Antalya Valisi Türker şehit yakınları ve gazilerin bu milletin emaneti olduğunu söyledi

Antalya'da, Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni yapıldı. Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'ndaki törene; Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İrfan Can, gaziler, şehit yakınları ve diğer ilgililer katıldı.

'ONLAR BİZE EMANET'
Vali Türker, Türkiye'nin özellikli bir coğrafyada bulunduğunu ancak burada yaşamanın riskleri ve külfetleri de beraberinde yaşadıklarını kaydetti. Türker, "Bizim inanç sistemimizde hem şehitlik hem gazilik önemli makamlardır. Şehitliğe özelikle insanoğlunun erişebileceği en yüce makamlardan bakan bir inanç sistemine sahibiz. Gazilerimiz ve şehit yakınları bu milletin bizlere milli bir emanetidir" dedi.

MADALYA VE BERAT ALANLAR

Vali Türker, şehit polis memuru Ramazan Koçak'ın oğlu ile gaziler Piyade Uzman Çavuş Hikmet Yalçın, Piyade Uzman Çavuş Levent Gürsoy, Jandarma Er Onur Savran, Baş Polis Memuru Tahsin İşçi, Polis Memuru Ahmet Asil, Polis Memuru Ahmet Üstün, Polis Memuru Bayram Alagöz, Polis Memuru Vedat Gökalp, Polis Memuru Abdürrahim Çakıcı, Polis Memuru Emrah Haspah'a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verdi.

KİMLERE VERİLİR

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, gösterdikleri sorumluluk ve görev anlayışı içinde feragat ve fedakarlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek, Jandarma Genel Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Polis Teşkilatı mensuplarından; gazi olanlara ve şehit yakınlarına, 2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu gereği 'Devlet Övünç Madalyası' verilmesi Bakanlar Kurulu tarafından uygun görülür.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit yakınlarına ve gazilere büyük onur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN