Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MITT Moskova Fuarı açıldı

Giriş Tarihi: 19.3.2015
MITT Moskova Fuarı açıldı

Antalya turizminin bu sezon nasıl şekilleneceğinin belirgin işaretlerinin ortaya çıkacağı MITT Moskova Fuarı, bu yıl 22'nci kez kapılarını açtı

Antalya turizminin bu sezon nasıl şekilleneceğinin belirgin işaretlerinin ortaya çıkacağı MITT Moskova Fuarı kapılarını açtı. Bu yıl 22'inci kez düzenlenen MITT Moskova Fuarı'nda Türkiye ve dolayısıyla Antalya en büyük katılımcı durumunda. Fuarda 8'inci holün tamamını kaplayan Türkiye pavyonunda tanıtım ve pazarlama çalışmaları devlet ve özel sektör tarafından ortaklaşa yürütülüyor. 37 binden fazla kişinin ziyaret etmesi beklenen MITT Moskova Fuarı'na Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de yer aldı. Türkiye standını gezen Çelik, sektör temsilcileri ve katılımcılarla sohbet etti. Bakan Çelik, Türkiye standında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Ben de bizzat buraya gelerek turizmcilerimize desteğimi göstermek istedim. Aynı zamanda Rus muhataplarımla çeşitli görüşmeler gerçekleştireceğim. İnşallah aldığımız tedbirler olumlu sonuç verecek" dedi.

KRİZ YÖNETİMİ YAPILIYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun turizm sektörünün temsilcileriyle yaptığı toplantıyı anımsatan Turizm Bakanı Ömer Çelik şunları söyledi: "Hükümetimiz bizzat Başbakanımız Ahmet Davutoğlu başkanlığında turizm sektörünün temsilcileriyle bir toplantı yaparak, bir buçuk ay önce Rusya'yı da kapsayan önlemler paketi açıkladı. Yürürlüğe giren pakete göre, Rusya'dan 400 bin ve üzeri ziyaretçi getiren tur operatörlerine 100 milyon liraya kadar kredi desteği sağlanması söz konusu olacak. Ayrıca Rusya'dan ülkemize ziyaretçi getiren tur operatörlerinin uçaklarına, uçak başı 6 bin dolar yakıt desteği vereceğiz. Bakanlıktaki arkadaşlarımız son 5 ayda dördüncü kez bu pazara geldiler. Tam bir kriz yönetimi yapıyoruz. Aylar evvel bu durumu öngörerek bir stratejik planlama yapmıştık. Yaptığımız o planlama hiçbir aksama olmaksızın işliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MITT Moskova Fuarı açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN