Öğrencinin zamanı herşeyden değerli

Giriş Tarihi: 19.3.2015
Öğrencinin zamanı herşeyden değerli

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencileri tuzaklardan, okuldan arta kalan zamanlarını daha kaliteli geçirmesini sağlayarak koruyor. Konuyla ilgili 8 maddeden oluşan eylem planı hazırlandı

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin okuldan arta kalan zamanlarını daha kaliteli bir şekilde değerlendirmeleri için başlattığı Zamanı Etkin ve Verimli Kullanma Projesi'ni geliştirme kararı aldı. Proje öğrencilerin boş zamanlarını daha kaliteli değerlendirerek, eğitim süreçlerini tamamlamalarının yanında, boş vakitlerinde dışarıdaki tuzaklara düşmelerini de engellemeyi amaçlıyor. Projenin etkin olarak uygulanması, daha verimli hale getirilmesi amacıyla okullarda bir dizi tedbir alınması gerektiğine karar verdiklerini belirten Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, 8 maddeden oluşan bir eylem planı hazırladığını söyledi. İmkan olan her okulda Z kütüphane, resim ve müzik atölyesi, spor amaçlı alanlar oluşturularak öğrencilerin hizmetine sunacaklarını belirten Gülay, "Oluşturulan ya da mevcut olan her birim için sorumlu bir yönetici ve öğretmen görevlendirilecek, sorumluluklar ilgililerine tebliğ edilecek. Sosyal kültürel amaçlı oluşturulan diğer alan ve birimlerin amacına uygun biçimde işleyişi sağlanacak" dedi.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

Faaliyetlerin düzenlenmesi sürecinde, ailelerden ve öğrencilerden ücret talebinde bulunulmayacağına dikkat çeken Gülay, "Okullarımızda eğitim öğretim faaliyetleri sekteye uğratılmaksızın, planlı programlı olarak sosyal, kültürel ve sportif alanlarda planlanan çalışmalar aksatılmaksızın yürütülecek, öğrencilerin sosyal ve eğitici amaçlı bu faaliyetlere yönlendirilmeleri ve özendirilmelerinde azami derecede gayret sarf edilecek" şeklinde konuştu.

ZAMANI DOĞRU DEĞERLENDİRME
Alınacak tedbirlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından titizlikle kontrol edileceğini vurgulayan Gülay, "Çocuklarımız artık okuldan çıktıktan sonra zamanlarını doğru yerlerde geçirecekleri etkinliklere katılacaklar. Yarım gün eğitim alan çocuklarımız günün diğer yarısını boş bir şekilde geçiriyor çünkü aileleri çalıştıkları için akşam eve geliyor. Bu boş vakitlerin doğru bir şekilde değerlendirilmesi için bir çalışma başlattık" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencinin zamanı herşeyden değerli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN