Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel okullu oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İstek Antalya Yeditepe Koleji'nde öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlik önemli mesajlara ve renkli görüntülere sahne oldu

Giriş Tarihi: 19.3.2015
Türel okullu oldu
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 'Başkan Türel Gençlerle Buluşuyor' projesi kapsamında İstek Antalya Yeditepe Koleji'nde öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler, Başkan Türel'i kapıda çiçeklerle, okulda alkışlarla, salonda ise piyano resitali ile karşıladı. Türel de 9. sınıf öğrencisi Melisa Biryılmaz'ın piyano dinletisinin ardından piyanonun başına geçerek gençleri müzikle selamladı. Salonu dolduran değişik sınıflardan yüzlerce öğrenci Başkan Türel'e alkışlarla eşlik etti.

MEMLEKETE HİZMET ŞART

Başkan Türel konuşmasında tecrübe üzerinde durdu ve dünyada tek satın alınmayan şeyin tecrübe olduğunu söyledi. 18 Mart Çanakkale destanın yazıldığı günlerin yıl dönümünü yaşadıklarını söyleyen Türel "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk büyük bir destana imza atmıştır. Cumhuriyet kolay elde edilmedi. Atatürk'e hizmet, bu memlekete hizmet etmekle olur. Biz bugün gece gündüz çalışıyorsak sizlere daha iyi bir ülke teslim etmek için çalışıyoruz. Tek hırsımız, bir tek arzumuz var o da gençliğe daha iyi bir Türkiye armağan etmektir" diye konuştu.

18 MART'IN ÖNEMİ

Büyükşehir Belediyesi olarak zaman zaman gençleri Çanakkale'ye götürdüklerini belirten Menderes Türel şöyle konuştu: "Bugün 77 milyon Çanakkale Şehitliği'ni görmüş olsa, yaşadığımız sıkıntıların birçoğunu yaşamamış olurduk. Atatürk'ün bir toplumu nasıl birleştirdiğini, bu toplumun nasıl milli bütünlüğünü sağladığını çok daha iyi anlamış olurduk. Türk Ahmet de orada yatıyor, Kürt Mehmet de, Laz Temel de, Çerkez Hasan da orada yatıyor. 18 Mart'ın önemini o insanlarımızın neden şehit olduğunu idrak ettiğimizde anlarız" ifadelerini kullandı.

ORDUNUN ASKERİYİM

Konuşmanın ardından öğrenciler Türel'e ücretsiz internet bağlantısından Antalyaspor'a, toplu taşımadan eğitime kadar merak ettiklerini sordu. Başkan Türel de öğrencilere tek tek cevap verdi. Başkan Türel bir öğrencinin 'Mustafa Kemal'in askeri misiniz?' sorusuna "Ben Mustafa Kemal'in düşüncelerinin her zaman önemli destekçisiyim. Askerliğimi Türkiye Cumhuriyeti ordusunda yaptım. Türkiye Cumhuriyeti ordusunun askeriyim" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel okullu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN