Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1,5 yılda 5 hocaya 5,5 milyon verildi

Antalyaspor'un son 1,5 yılda 5 teknik adamla çalışması istikrarsızlığın yanı sıra yüksek bir mali külfet getirdi

Giriş Tarihi: 20.3.2015
1,5 yılda 5 hocaya 5,5 milyon verildi
Hasan Akıncıoğlu döneminde 8 haftalık Jarabinsky görev süresinin ardından Mehmet Özdilek'e emanet edilen Antalyaspor 5 yıl boyunca kenar yönetimde istikrar sağlamıştı. Akıncıoğlu döneminde Mehmet Özdilek ile 5 yıl çalışılırken, Gültekin Gencer döneminde ise 1.5 yılda 5 teknik adam görev yaptı. Teknik direktör seçimlerindeki istikrarsızlık Antalyaspor'u mali olarak da zor duruma düşürdü.

1,5 YILDA 5 HOCA GELDİ

Kırmızı-beyazlı kulüp Samet Aybaba, Fuat Çapa, Engin Korukır, Hami Mandıralı ve son olarak Yusuf Şimşek'e yaklaşık 5 milyon TL para ödemesi yapmak zorunda kaldı. Bu isimlerden Samet Aybaba, Engin Korukır ve Hami Mandıralı sözleşmelerinin devam ettiği gerekçesi ile çalışmadıkları dönemin paralarını da (yaklaşık 2 milyon TL) aldılar veya alacaklar.

ANTALYASPOR VAKFI UYARMIŞTI

Antalyaspor Vakfı sezon başında yaptığı açıklamada istikrara dikkat çekmiş, "Antalyaspor'da güvenilir, dürüst, dinamik, vizyon sahibi ve her şeyden önemlisi kulüp menfaatlerini düşünen isimlerin görev almasının faydası geçen sezon yaşananlardan sonra bir kez daha ortaya çıkmıştır" açıklaması yapmıştı. Geride kalan 2 sezon sonunda, teknik heyete verilen tazminatlar ile birlikte para 5.5 milyon lirayı buluyor. Bu paranın 1.7 milyon lirası tazminat olarak verildi veya verilecek. Yani teknik direktörlerin çalışmadan alacakları para 1,7 milyon lira.

AYBABA VE İCRALARI
Samet Aybaba ve ekibi ile 3 milyon liraya anlaşıldı. 2.5 milyon lira çalıştıkları dönemin parası, kalan 500 bin lira da tazminat olarak ödendi. 500 bin lira ödemesi geciken Aybaba kulübü icraya verdi ve karşılığında senet aldı. Aybaba geçtiğimiz haftalarda da Antalyaspor'a yeni bir ihtarname gönderdi.

FUAT ÇAPA 300 BİN ALDI
Samet Aybaba'nın yerine gelen Fuat Çapa'nın sözleşmesine tazminat maddesi koyulmadı. Ekibi ile birlikte 300 bin TL aldı, takım küme düşünce ekibiyle birlikte gitti.

KORUKIR HALA ALACAKLI
Engin Korukır ekibi ile birlikte toplam 400 bin TL'ye anlaştı. Çalıştığı dönemin parası olan yaklaşık 150 bin liranın yanı sıra çalışmadığı dönem için de 175 bin lira aldı. 175 bin lira henüz ödenmedi.

HAMİ İLE UÇUK ANLAŞMA
Hami Mandıralı ve ekibi yaklaşık 1 milyon lira garanti paranın yarısını peşinatlarla birlikte aldı. Ödenmesi gereken geri kalan para 550 bin lira + 500 bin lira prim. Takımı çalıştırmıyor olsa bile Antalyaspor Süper Lig'e çıkarsa Mandıralı bu primi alacak.

EN UYGUNU ŞİMŞEK

Yusuf Şimşek ile 3 aylık sözleşme yapıldı. Şimşek 150 bin lira garanti para artı 500 bin lira şampiyonluk primi alacak. Yardımcılarına da toplam yaklaşık primler hariç 150 bin lira verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1,5 yılda 5 hocaya 5,5 milyon verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN