Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel çocuklardan çok özel gösteri

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Özel çocuklardan çok özel gösteri

Özel öğrenciler, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100'üncü yılı anısına bir tiyatro oyunu sergiledi. Özel çocukların oyundaki performansı izleyenlerce ayakta alkışlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi 'Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu' öğrencileri, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100'üncü yılında çok anlamlı bir etkinliğe imza attı. Okulda eğitim gören 67 engelli öğrenci ve 17 eğitmen, 2,5 ay çalıştıkları 'Çanakkale Destanı' adlı tiyatro gösterisini seyircilere sundu. Özel öğrencilerin özel gösterisini izleyenler uzun süre ayakta alkışladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Niyazi Arşın, "Çanakkale şehitlerimizin torunları olduğumuzu en güzel bu gençler ifade etti. Eminim ki bizler için vatanımızı koruyan şehitlerimizin ruhları şad olmuştur. Öğrencilerimiz, öğretmelerimiz ve personellerimize bu güzel oyun için çok teşekkür ederim" dedi.

ÖZEL MENÜ İKRAMI
Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Şükran Taçoy "Özel çocuklarımız çok güzel bir oyun sergilediler. Özel çocukların eğitilirse, desteklenirse neler yapabileceğini bugün gördük" diye konuştu. Tiyatro oyunu sonrasında katılımcılara 1917 yılında Çanakkale kahramanlarının yemek listesinde bulunan buğday aşı, üzüm hoşafı ve ekmek ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel çocuklardan çok özel gösteri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN