Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel: Altınova kanatlanacak

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Türel: Altınova kanatlanacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Havaalanı yoluna alternatif olacak Altınova imar yolunun temelini törenle attı. Başkan Menderes Türel, "Altınova bölgesi güneyde raylı sistem hattı, kuzeyde bu yolla kanatlanıp uçacak" dedi. Yolun 25 milyon liraya mal olacağını, sadece yatırımın 2013 yılındaki Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı toplam yatırım miktarına eşit olduğunu belirten Türel, "Nereden nereye geldik" dedi. Türel, seçim döneminde sözünü verdikleri 19 kavşaktan 11'inin de bir yıl içinde tamamlanmış olacağını söyledi.

HAL'İN DEVAMINDA

Toptancı Hal devamındaki Beşkonak Köprüsü'nden başlayıp Altınova üzerinden Havaalanı Kavşağı'na bağlanacak Altınova imar yolunun temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ile çok sayıda vatandaş katıldı.

KÖPRÜLER HANİ FACİAYDI

Törende yaptığı konuşmada seçimden önce Antalya'nın yatırım noktasında tıkandığını, hizmet noktasında Antalya'da yaprak bile kıpırdamadığını hatırlatan Başkan Türel şöyle konuştu: "Göreve gelir gelmez Antalya için facia diye isimlendirilen Gazi Bulvarı'ndaki Sanayi ve Kepez kavşakları için gerekli kararları aldık. Geçmişte bu kavşaklar yapılırsa facia olur dediler. Örnek kavşakları, birkaç ay önce Sayın Başbakanımızın uğurlu elleriyle açtık. Kavşaklar facia mı değil mi? O gün bu kavşaklar için facia diyenler var ya bugün o kavşakları en çok onlar kullanıyor."

KORKUTELİ'YE BAĞLANACAK

Başkan Türel, 200 kilometre yeni yol sözü verdiklerini ifade ederek, "Bugün 5 kilometrelik bölümünün temelini atıyoruz. İkinci etapta bu yolun devamı Korkuteli Kavşağı'na kadar viyadüklerle bağlanacak" diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Türel ve beraberindekiler yolun temeline ilk harcı koydu ve orta refüjde bir fidanı toprakla buluşturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Altınova kanatlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN