Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl tabelası iradeye ters

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, temsili olarak asılan 'Fethiye ili' tabelasının TBMM iradesine ters düştüğü için kaldırıldığını açıkladı

Giriş Tarihi: 23.3.2015
İl tabelası iradeye ters
Fethiye Belediyesi öncülüğünde başlatılan ve 38 sivil toplum örgütünün destek verdiği 'Fethiye İl Olsun Hareketi' kapsamında, ilçe merkezinin girişine konulan temsili il tabelası önceki gece indirilmişti. İl olmanın kanunla olabileceğini hatırlatan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, "İmza kampanyası düzenlemek sivil toplum kuruluşlarının hakkıdır. Ama tabela asınca sanki meclis iradesine saygısızlık gibi oluyor. İl ancak TBMM kararıyla olabilecek bir durum. Tabela, Karayolları Kanunu'na aykırılık teşkil ettiği ve Meclis iradesine ters düştüğü için indirildi" açıklamasını yaptı.

ÜLKE KURMAK İSTEMEDİK
Fethiye Kent Konseyi Başkanı ve Fethiye İl Olsun Hareketi temsilcisi Mustafa Şıkman ise, "Fethiye giriş ve çıkışlarına tabela kondu diye indirilmesini anlamsız buluyorum. Fethiye il olur veya olmaz. Sonuçta biz ayrı bir ülke kurmak istemiyoruz. Sadece Türkiye'nin yeni bir ili olmak istiyoruz. İl olmak için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Biz tabelayı indirenlere yine de teşekkür ediyoruz. Fethiye'nin il olması yine gündeme geldi. Biz o tabelayı bu kez sahiden hep birlikte asacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İl tabelası iradeye ters
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN