Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Liman çöplük olmuş

Antalya'da dalgıçların denizden çıkardığı eşyalar arasında çanak anten, dalgıç tüpü, mangal ve sandalye de yer aldı

Giriş Tarihi: 23.3.2015
Liman çöplük olmuş
Antalya'da denizden çıkarılan eşyaları görenler, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Dünya Su Günü dolayısıyla Akdeniz Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sualtı Topluluğu, Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Kaleiçi Yat Limanı'nda, deniz temizliği etkinliği düzenlendi.

NELER ÇIKMADI Kİ
Üniversite öğrencisi dalgıçların öğretim üyeleri nezaretinde denizden çıkardığı malzemeler, botla kıyıya taşındı. Diğer taraftan belediye işçileri de dalgıcın halatla bağladığı eşyaları, kıyıya çekti. En çok şişenin bulunduğu denizde, su altından çıkarılan çanak anten, dalgıç tüpü, mangal, sandalye ve lastikler dikkati çekti.

PIRIL PIRIL OLACAK

Akdeniz Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, denizin nasıl kullanıldığını göstermek istediklerini söyledi. Denizden çıkanların, suyun ne durumda olduğunu anlattığını ifade eden Gökoğlu, "Denizde kalan diğer atıkları da temizleyeceğiz. Bizim misafir odamız olan yat limanını pırıl pırıl yapacağız" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liman çöplük olmuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN