Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şey koltuk için

Haziran ayında yapılacak seçim öncesi Antalyalı milletvekili aday adayları gitmedik yer bırakmadı. AK Parti ve CHP'li milletvekili aday adayları 745 bin kilometrelik bir yol katetti

Giriş Tarihi: 24.3.2015
Her şey koltuk için
Haziran ayında yapılacak milletvekilli seçimi yaklaşırken, aday adayları çalışmalarına hız verdi. TBMM'de Antalya'nın 14 koltuktaki temsili için AK Parti, CHP ve MHP'den toplam 271 kişi aday adayı oldu. Aday adaylarının seçim çalışmaları için kat ettiği yolun uzunluğu ise seçim çalışmalarının yoğunluğunu gözler önüne serdi. AK Parti ve CHP'nin aday adayları gitmedik yer, çalmadık kapı bırakmayarak yaklaşık 745 bin kilometre yol katetti.

EKVATORDA 40 TUR

Bu dudak uçuklatan mesafe, 40 bin kilometre olan ekvatorun çevresinin 18 kez dolaşılması anlamına geliyor. Bir başka örnekle şaşırtmak gerekirse, milletvekili aday adaylarının eskittiği yol, dünyanın uydusu aya gidiş ve dönüş için neredeyse yeterli. Dünya ile ay arasındaki mesafe 384 bin kilometre.

İKİ PARTİ HIZLI BAŞLADI

Milletvekilliği için AK Parti'den 117, CHP'den 96 aday adayı başvuru yaptı. Doğuda Gazipaşa, batıda Kaş, kuzeyde Elmalı ve Akseki'yi kapsayan 19 ilçelik alanda iki parti de toplu seçim ziyaretleri gerçekleştirdi. Seçim ziyaretlerinin yanı sıra, aday adayları bireysel olarak aynı güzergâhı birer kez tekrar dolaştı. AK Parti ve CHP'nin aday adayları sadece ilçe ziyaretlerinde kişi başı yaklaşık 3 bin 500 kilometre mesafeyi gece gündüz gidip geldi.

KİLOMETRE DAHA DA ARTACAK

MHP'de ise aday adaylığı başvuru süresi diğer partilerin ardından 19 Mart itibariyle sona erdi ve 58 aday adayı başvurdu. Aday adaylığı sürecindeki gecikme nedeniyle MHP'de toplu ziyaretler yerine aday adayları kişisel seçim çalışmaları gerçekleştirdi. MHP'nin de hesaba dahil olmasıyla kilometre artacak. Bu rakamlara bağımsız aday Hasan Subaşı'nın yaptığı kilometreler de eklenince harcanan efor ve katedilen mesafenin büyüklüğü şaşkınlık yaratıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey koltuk için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN