Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakıcı projesinin detayları açıklandı

SGK İl Müdürü Erol, SABAH Akdeniz'in kamuoyuna duyurduğu işe dönecek annelere verilecek desteğin detaylarını açıkladı

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Bakıcı projesinin detayları açıklandı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Selim Erol, SABAH Akdeniz'in kamuoyuna duyurduğu, 'Evde Bakım Projesi' ile ilgili detayları açıkladı. Projenin 0-24 ay aralığında çocuk sahibi çalışan annelere bakıcı desteği sağlamayı amaçladığını belirten Erol şu bilgileri verdi: "Nisan ayında başlayacak başvurular internet ortamından alınacak. Annelere ödemeler Haziran ayında başlayacak. Proje 2017 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanacak. Uygulama süresi 30 ay olacak. Antalya'da bin 500 anne ve bin 500 bakıcı olmak üzere 3 bin kadına istihdam sağlanacak" dedi.

10 BİN KİŞİ YARARLANACAK

Bakıcı çalıştıracak annelere aylık 300 euro hibe desteği verileceğini açıklayan Selim Erol, "Aileler çocukları 36'ncı ayı doldurana kadar hibe desteğinden yararlanabilecek" dedi.

BAŞVURU İÇİN ŞARTLAR

Projeden yararlanmak için gereken şartları da açıklayan Erol, anne ve bakıcının aynı ilde oturmaları ve Türk vatandaşı olmaları, annenin başvuru anında sigortalı çalışıyor olması, annenin evini işyeri olarak kayıt ettirmesi, başvuru anında annenin 24 aylık veya daha küçük yaşta çocuğunun olması, annenin en fazla asgari ücretin brüt tutarının 2 katına kadar (2 bin 403 TL) gelir sahibi olması, anne ve çocuk bakıcısı arasında birinci derece akrabalık ilişkisi olmaması, annenin proje kapsamında çocuk bakıcısı olarak beyan edilmiş olmaması ve çocuk bakıcısının en az ilkokul mezunu olması gerektiğini duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakıcı projesinin detayları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN