Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O ödülü iade et

Kendisini dünya üçüncüsü olarak tanıtıp 3.500 euro'luk bisiklet ödülünü alan öğretmene tepkiler artıyor. Eğitimci Öz'ün bisiklet ödülünü bir an önce iade etmesi isteniyor

Giriş Tarihi: 27.3.2015
O ödülü iade et
SABAH Akdeniz'de 'Örnek ol'amadı' başlıklı haberde yer alan Manavgat İlçesi'nde özel bir kolejin müdür yardımcısının, resmi kayıtlarda yer almamasına rağmen 'Dünya üçüncüsü oldum' diyerek ödül aldığını konu alan haber büyük yankı uyandırdı. SABAH Akdeniz'in haberi triatlon camiasında ve sosyal medyada 'Adalet yerini bulmalı' ifadeleriyle desteklenirken birçok kesimden de bisikleti alan Ali İbrahim Öz'ün ödülü iade etmesi gerektiği yönünde fikir ortaya kondu.

FARKLI ANLATMIŞ

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş yurt dışında olduğu için haberi internetten gördüğünü belirterek, "Kendisi Alanya'da yapılan Dünya Şampiyonası yarışları içerisinde yer alan 40-49 yaş gruplarında masterlerin sprint yarışlarına katılmış ve üçüncü olmuş. Dünya şampiyonalarına katılmak için belli kriterler var. Bu kriterlere zaten uygun yaşta değil. Kendisi genç nesillere örnek olma adına bu tür yarışlara katılıyor. Ancak kendisini çok farklı yansıtmış" ifadelerini kullandı.

GENÇLERE ARMAĞAN ETSİN

Bu yaş grubundaki insanların spor yapmak ve keyif için yarıştığını anlatan Başkan Güneş, "O yarış teşvik amaçlıdır. Teşvik edilmesi ve ödül verilmesi gereken gençler ve elit sporculardır. Bu bisikleti uluslararası yarışlarda Türkiye'yi temsil eden bir sporcumuza hediye etmesi daha uygun ve yerinde bir hareket olurdu" diye konuştu.

BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

SABAH Akdeniz'de yayınlanan haberden sonra ödülü veren Manavgat Belediyesi de harekete geçti. Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in talimatı ile konuyu araştıran Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, "Gereken ne ise yapılacak. Bunun için çalışmaya başladık. Bizim açımızdan çok hoş olmayan bir durumla karşı karşıya kaldık. Amacımız, başarılı bir sporcuyu ödüllendirmekti" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O ödülü iade et
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN