Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepezlilerin sürpriz talebi

Giriş Tarihi: 28.3.2015
Kepezlilerin sürpriz talebi

Konyaaltı plajı için anket yapan ANET, en yüksek oranda ücretli plaj talebiyle, gelir seviyesi düşük olanların yoğunlukta yaşadığı Kepez'de karşılaştı

Antalya'nın inci gerdanlığı Konyaaltı'nın yaz sezonu durumu belli oldu. Beach Park ve Konyaaltı sahili Kasım ayına kadar Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden ANET tarafından işletilecek. ANET Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, Beach Park'ın 23 Nisan'da, Konyaaltı Sahili'nin ise 1 Mayıs'ta açılacağını açıkladı. Geçen yıl Konyaaltı Sahili'nde 10 adet büfe ile halkın ücretsiz yararlanabileceği sahil oluşturulduğunu hatırlatan Dinçmen, bu yıl halkın talepleri doğrultusunda, 10 plajdan 5'inin ücretli hale geleceğini duyurdu.

ŞAŞIRTAN SONUÇLAR
Sahilden yararlanması öngörülen Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde anket yapıldığını anlatan Dinçmen, anket sonuçlarını değerlendirdi. Dinçmen, "Ankete 2 bin 985 kişi katıldı. Toplam 19 soru soruldu. Ankette halkın ücretli plaj da istediği ortaya çıktı. İlginç olarak ücretli plaj konusunda en yoğun talep Kepez'den geldi" dedi.

KEPEZLİLERİN YÜZDE 40'I

Orta ve düşük gelir grubundan vatandaşların yoğunlukta yaşadığı Kepez'de çıkan bu anket sonuçları herkesi şaşırttı. Anket sonuçlarını paylaşan Dinçmen, "Ankete göre Kepezlilerin yüzde 40'ı ücretli plaj istiyor. Ücretsiz plaj isteyenlerin oranı ise yüzde 34. Ücretsiz plaj isteyenlerin oranı Muratpaşa'da yüzde 46, Konyaaltı'da yüzde 37 oldu. Ücretli plaj isteyenlerin oranı Konyaaltı'nda yüzde 37, Muratpaşa'da yüzde 31'de kaldı" diye konuştu.

KİMLİK İLE

Konyaaltı sahilinde ilk 5 plajın ücretsiz olacağını anlatan Dinçmen, "Kalan 5 büfenin önü özel plaj olacak. 2 bin 500 ahşap şezlongla hizmet vereceğiz. Şemsiye yerine gölgelendirme sistemi kurulacak. Sahile yiyecek içecek servisi de olacak" dedi. Geçen yıl şezlong ve şemsiye kullanımında sıkıntılar yaşadıklarına değinen Dinçmen, "Yayılmış bir şemsiye ve şezlong modeli olmayacak. Şezlong ve şemsiye kimlik karşılığında verilecek. Herkes istediği kadar alamayacak. Kırılan veya hasara uğramış ürünleri geri almayacağız" dedi. Dinçmen ücretli plajdan elde edilen gelirin güvenlik, temizlik ve çevre düzenlemesi gibi giderlerde kullanılacağını söyledi.

ÜCRETSİZ PLAJ
Milli Emlak tarafından yıkılması uygun görülen, sahilin arkasında kalan bandın tamamının yıkıldığını vurgulayan ANET Yönetim kurulu Başkanı Dinçmen, yürüme yollarının korunacağını, yıkılan alanların yerine çim ve peyzaj çalışması yapılacağını söyledi. Dinçmen sahilde 3 büfenin kalkın günlük ihtiyaçlarını karşılamak için ANET tarafından işletileceğini söyledi. 12 plajın 11'inde ise eski işletmecilerle yola devam edeceklerini ifade eden Dinçmen, "12 plajın ortasında yer alan 6 numaralı plaj yıkılacak. Ücretsiz halk plajı olacak" dedi.

Sarısu'da otopark ücretli olacak
ANET Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, Sarısu Halk Plajı'nda yer alan otoparkın bu yıl ücretli olacağını açıkladı. Geçen yıl otoparkın ücretsiz olası nedeniyle sıkıntı yaşandığını anlatan Dinçmen, "Bin 500 araç kapasiteli otoparka geçen yaz sezonunda 3 bine kadar araç giriyordu. Giriş çıkışlarda sıkıntı yaşanıyordu. Geçen yıl bu nedenle 10-12 kaza meydana geldi" dedi. Otoparkta düzenleme çalışması yapıldığını aktaran Dinçmen, araç başına ücretin 5 TL olarak belirlendiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepezlilerin sürpriz talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN