Yüz gençleştirmede mucize uygulama

En etkili uygulamanın 'fraksiyonel karbondioksit lazer' olduğunu söyleyen Dr. Şenyüz "Uygulama ile 10-15 yaş genç görünmek mümkün" dedi

Giriş Tarihi: 31.3.2015
Yüz gençleştirmede mucize uygulama
Yüz gençleştirme, kadınlardan en çok talep alınan kozmetik girişim olarak biliniyor. Antalya'daki Ozon Klinik Kurucusu Dr. Başar Şenyüz yüz gençleştirme konusunda, daha ileri olabilecek çeşitli teknolojileri araştırırken 'Fraksiyonel karbondioksit lazer' uygulamasının, açık ara, diğer uygulamalardan çok daha etkili komple bir çözüm olarak gördüğünü söyledi. Dr. Şenyüz, "Bu tedavi ile 10 hatta 15 yaş daha genç görünmek kesinlikle mümkün" dedi.

EN ETKİLİ ÇÖZÜM

Artık plastik cerrahların çoğunun bıçaklı estetik operasyon yerine bu tarz gençleştirme uygulamalarını daha fazla kullandığını ifade eden Şenyüz, "Fraksiyonel karbondioksit lazerler, çok çeşitli lekeler, hafif ve ağır kırışıklıklar, çok gözenekli ve pütürlü cilt yapısı, çeşitli yüzey bozuklukları, sivilce izleri ve yara izlerinin giderilmesinde ve cildi gerginleştirici özellikleriyle sarkmaları da düzeltebilecek en etkili çözümdür. Size yeni hücrelerden oluşmuş ve tüm problemlerini geride bırakmış ışıl ışıl parlayan yeni bir cilt sunar. Ayrıca vücut çatlakları üzerinde diğer yöntemlerden daha etkilidir" dedi.

NASIL ETKİLİ OLUYOR?

Lazer uygulamasının bir yakma tedavisi olduğunu belirten Dr. Başar Şenyüz, "Cildinize uygulanan yanık miktarı hem çok yüzeysel, hem de yüzde 5, 10 veya 20 gibi bir oranda uygulanır. Bu demektir ki sağlam kalan dokular tarafından, yanıklı bölgeler, çok hızlı ve hiçbir problem göstermeden iyileşecektir. Yaklaşık 3 ay boyunca cildiniz alt tabakaya verilen ısının bir eseri olarak, daha fazla kollagen üretmeye devam eder. Bu da cildinizin giderek daha gergin ve canlı ve genç gözükmesini sağlar"diye konuştu.

UYGULAMA SIKLIĞI NEDİR

Kişinin ne istediğinin bu uygulamayı kullanırken kendileri için önemli olduğunu kaydeden Şenyüz, "Çoğu zaman tek uygulama kişilerin yüzde 80'inde yeterlidir. Bahsedilen bütün problemler tek seansta çözülür. Yalnızca, derin akne izleri, ağır kırışıklıklar, yara izleri, bazı inatçı lekeler ve derin çatlaklar 1-2 seans daha isteyebilir. Eğer ikinci seans uygulanacaksa aralıkları 1,5 aydır. Bu süreçte güneşe maruz kalmaktan önemle kaçınmalısınız. Tam iyileşmenin bitiminden sonrada, güneşe çıkarken en azından 30 faktörlü bir güneş kremi kullanmanızda da fayda vardır" bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüz gençleştirmede mucize uygulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN