Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manken davasında değişen bir şey yok

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Manken davasında değişen bir şey yok

Manken Burcu Çağlar'ı 5'inci katın balkonundan attığı iddiasıyla yargılanan firari sanık İbrahim T. için beraat istendi. Mahkeme ileri bir tarihe ertelendi

Antalya'da 24 Temmuz 2010 tarihinde Fener Mahallesi Akanay Sitesi'nde İbrahim T'ye ait 5'inci kattaki evden düşerek yaşamını yitiren manken 21 yaşındaki Burcu Cağlar'ın ölümünden sorumlu tutulan İbrahim T. davasında değişen bir şey olmadı. Çağlayan'ı beşinci kattan atarak öldürmekle suçlanan ve firari durumda bulunan İbrahim T'nin yakalama kararının kaldırılması ve beraatı istendi. Mahkeme bu talebi, sanığın yargılamadan kaçması ve savunmasının alınmamış olması gerekçesiyle reddetti.

NE GÖRDÜYSEK YAZDIK

Mahkemede Antalya Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Büro Amirliği'nde görevli polis memuru Adnan Atmaca ifade verdi. Burcu Çağlayan'ın intiharının ardından 05,00 sularında olay yerine gittiklerini belirten Atmaca, "Olay sıcaklığı ile ne gördüysek tutanağa yazdık. Olayın geçtiği evde gerekli incelemeleri yaptık. Bulguları aldık" dedi. İbrahim T'nin avukatının sorusu üzerine polis memuru Adnan Atmaca, masanın üstündeki kırık soda şişesini olaydan 5 yıl geçtiği için hatırlamadığını söyledi.

YAKALAMASI KALDIRILMADI

Tanık polisin ifadesinin ardından İbrahim T'nin avukatı, müvekkilinin savcı ve mahkeme huzurunda ifade verdiğini belirterek hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasını istedi. Tutuksuz yargılanan ve adli kontrol hükümleri uygulanan aynı zamanda yurtdışı çıkış yasağı bulunan Murat Ergüç'ün avukatı da müvekkili hakkında çıkış yasağı ve adli kontrol hükümlerinin kaldırılmasını talep etti. Mahkeme talepleri kabul etmedi. Murat Ergüç'ün yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına ve İbrahim T'nin görüldüğü yerde yakalanması kararının sürdürülmesine karar verildi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manken davasında değişen bir şey yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN