Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Pis koku' tartışması

Korkuteli Belediye Meclisi'nde okunan Denetim Komisyonu Raporu sonrası AK Parti Sözcüsü İrban, 'Belediye'den pis koku geliyor' dedi

Giriş Tarihi: 4.4.2015
'Pis koku' tartışması
Korkuteli Belediyesi Nisan ayı meclisine 'Pis koku' tartışması damgasını vurdu. Gündemin 23. maddesinde ele alınan Denetim Komisyonu Raporu sonrasında tartışma yaşandı. Denetim Komisyonu'nun raporunda Korkuteli Belediyesi'nin doğrudan temin ile ilgili yaptırımlarında sürekli aynı kişi veya kurumları davet ettiği, bazı işlemler ve alımlar için yapılan ödemelerin olması gereğinden fazla olduğunun gözlendiği, bazı alımlarda alınan malzemelerin nerelerde kullandığının belirlenemediği gibi ibarelerin yer aldığı gözlendi.

SERT ELEŞTİRİLER

Raporun okunmasından sonra söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Hasan Ali İrban, "Bu rapora göre belediyemizden pis kokular geldiği anlaşılıyor" dedi. İrban, "Denetim Komisyonu raporundan anlaşıldığı üzere özelikle doğrudan temin konusunda Belediyemizden pis kokular geldiği anlaşılıyor. Bizler seçilmiş insanlarız. Burada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Bu konularla ilgili eğer art niyetli hareket edenler varsa Belediye başkanımızın önderliğinde gerekli araştırmaların yapılarak varsa bu zihniyetlerin tespit edilmelerini ve cezalandırılmalarını talep ediyoruz. Eğer hata var ise, bu tür hataların giderilmesini ve bundan sonraki işlemlerde tekrar edilmemesini talep ediyoruz. Hak yiyen de varsa onları Allah'a havale ediyorum" diye konuştu.

BAŞKAN GÖKCE İSPATA DAVET ETİ
Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce ise, "Bir insanın fikri neyse zikri odur. İhalelerde hangi kişi veya kurum daha düşük bedel veriyorsa ihale ona verilir. Çıkıp da akaryakıt ihalesi neden yüksek derseniz bu olmaz. Her şeyimiz yasaldır. Biz her alanda bir çok esnaftan teklif alarak bu işleri yapıyoruz. Pis koku diyorsanız bu iftiradır. İspat edemeyen müfteridir. Suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ancak pis koku sözü ile Korkuteli Belediye Başkanını ve birim müdürlerini zan altında bırakıyorsunuz. Pis kokuyu ispata davet ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pis koku' tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN