Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkta marka şehir

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Yılmaz, Avrupa ülkelerinden daha kaliteli sağlık hizmeti verdiklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 4.4.2015
Sağlıkta marka şehir
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, Antalya'yı sadece turizmde değil, sağlık turizmi alanında da marka şehir haline getireceklerini söyledi. Düzenlediği basın toplantısında kamu hastanelerinde verilen hizmetlerle ilgili bilgi aktaran Yılmaz, Antalya'da 14 ay içinde 8 milyon 910 bin 755 kişiye poliklinik ve acil hizmeti verdiklerini vurgulayarak sağlık alanında Avrupa ülkelerinden daha kaliteli sağlık hizmeti sunduklarını açıkladı.

SAĞLIK TURİZMİ

Prof. Dr. Necat Yılmaz, sağlık yatırımları ile Antalya'yı sağlık turizmi alanında marka şehir haline getirmek için çalıştıklarını söyledi. Bir yıl içinde 9 bin yabancı hastaya sağlık hizmeti sunduklarını da belirten Prof. Dr. Yılmaz, "Biz yeni hastane yatırımları ile bu rakamı ilk etapta 40-50 binlere çıkartacağız. Hastanelerdeki teknolojik donanım ve sağlık hizmetleri konusunda Avrupa'yı yakaladık. Hatta birçok Avrupa ülkesinden ileri düzeydeyiz. Avrupa standartlarını geçtik. İtalya'ya gezmeye giden Türklere rehberler 'Sakın burada hastalanmayın, Türkiye'deki sağlık hizmetini bulamazsınız' diyorlar. Burada ambulansın hastaya ulaşma süresi ortalama 2 dakika" diye konuştu.

SAĞLIKTA ÇAĞ ATLADIK

Yılmaz, Antalya'da 13 devlet hastanesi, 3 ağız ve diş sağlığı merkezi, 1 eğitim ve araştırma hastanesi ile kaliteli ve nitelikli bir hizmet sunduklarını belirterek, "İki bin 390 yatak kapasitesinin bulunduğu hastanelerde 7 bin 115 çalışan ile hizmet veriyoruz. Evde sağlık hizmetlerinde binde 2'lik vatandaşa ulaşma hedefini, Antalya'da binde 4 seviyelerine çıkardık. 4 yıldır evde sağlık hizmetleri kapsamında 8 bin 995 hastaya ulaştık. Bu hastalardan 4 bin 342'sine aktif hizmet vermeye devam ediyoruz" dedi.

324 BİN AMELİYAT YAPILDI

Yılmaz, Antalya'da 23 ameliyathane ve 78 ameliyat masası bulunan kamu hastanelerinde 324 bin 453 kişiye ameliyat hizmeti sunduklarını da açıkladı. 29 doğum masasında 15 bin 805 normal, 7 bin 475 sezaryen doğum gerçekleştirildiğini de belirten Yılmaz, ağrısız doğum ve gebelik ile ilgili eğitim çalışmalarının başlayacağını bildirdi.

DEVAM EDEN YATIRIMLAR

Yılmaz devam eden sağlık yatırımlarıyla ilgili şu bilgiyi verdi: 300 yataklı Alanya Devlet Hastanesi, 50 yataklı Elmalı Devlet Hastanesi, 75 yataklı Gazipaşa Devlet Hastanesi, 100 yataklı Korkuteli Devlet Hastanesi, 100 yataklı Serik Devlet Hastanesi, 50 üniteli Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 300 yataklı Kepez Sütçüler Devlet Hastanesi, 300 yataklı Antalya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile 50 üniteli Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkta marka şehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN