Deride ihracat rotası Uzakdoğu ve ABD

Giriş Tarihi: 5.4.2015
Deride ihracat rotası Uzakdoğu ve ABD

Deri sektörü 2014 yılındaki krizlerden etkilenmemek için atağa geçti. Uzakdoğu ve ABD pazarları 2015'in hedefi olarak belirlendi

Türk deri sektörü geleneksel Rusya ve İtalya pazarlarına alternatif olarak Uzakdoğu ve ABD'yi yeni rota olarak belirledi. İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) önderliğinde çizilen ihracat rotasında 19 yıldır katılımda bulunulan Hong Kong'daki dünyanın en önemli deri fuarı olan APLF Asya Pasifik Deri Fuarı'nda bu yıl atağa geçildi. İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak, Türk deri sektörünün dünyada 2014 yılında yaşanan krizlerden etkilenmemek için yeni pazarlarda atağa kalktığını belirterek "İDMİB yönetimi olarak belirlediğimiz stratejiyle yeni ihracat yollarının başında gelen Uzakdoğu pazarına daha çok ağırlık vermeye başladık" dedi.

İLGİ GÖRDÜ
Uzakdoğu ekonomisinin can damarı olarak bilinen Hong Kong'daki fuara işlenmiş ya da yarı işlenmiş deri mamulleri ve kimyasalları ile boy gösteren Türkiye deri sektörü temsilcileri dünyanın ünlü markalarıyla iş bağlantısı yaptı. Fuarda işlenmiş deri ve kürk ürünleri ve deri kimyasalları ile deri makinaları sergilenirken Türkiye'den 50 firmanın katıldığı fuarda yapılan bağlantılar, İDMİB'in doğru bir stratejiyi uyguladığını ortaya koydu.

FETİH HAREKATI GİBİ
İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak, "Özellikle Rusya'daki kriz sektörümüzü etkiledi. Bu krizlerin etkisini daha az hissetmek ve geleceğe yönelik yeni pazarlar bulmak için ikinci halka olarak değerlendirdiğimiz ülke pazarlarının keşfine çıktık. Uzakdoğu ülkelerine, Japonya ve ABD'ye deri sektörü adeta fetih harekatı yapar gibi hazırlandık, yola çıktık. İkinci halka ülkelerdeki yolculuğumuzda başarılı bir adım attık. Hong Kong'daki APLF fuarına uzun yıllardır katılan en köklü ülkeyiz. Katılım yapan firmalarımız fuardan mutlu ayrıldılar" dedi. İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak, Hong Kong'daki fuarın ardından bir heyetle pazar tespitleri yapmak üzere Japonya'ya geçti. Fuarda Türk deri mamullerine yoğun ilgi, sektörü memnun ederken, gelecek yıl Hong Kong'daki fuarda Focus Country (Odak Ülke) anlaşması için düğmeye basıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deride ihracat rotası Uzakdoğu ve ABD
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN