Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'ye örnek proje

Türkiye'de ilk kez uygulanan proje ile başta emekliler olmak üzere tüm vatandaşlar broşürle uyarılıyor. Polis, 5 bin emekliye tek tek ulaşacak

Giriş Tarihi: 7.4.2015
Türkiye'ye örnek proje
Antalya'da Emniyet Müdürlüğü telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı 'Telefondaki sese değil uyarılar kulak ver' projesi başlattı. Dolandırıcıların daha çok emeklileri seçmesi nedeniyle proje kapsamında ilk etapta 5 bin emekliye tek tek ulaşılacağı bildirildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan proje kapsamında Konyaaltı İlçesi Siteler Mahallesi Akdeniz Konutları'ndan başlatılan proje ile polisler başta apartman yöneticisi olmak üzere sakinlerini broşürler ile tek tek uyarıyor.

KESİNLİKLE İNANMAYINIZ

Broşürde de 'Alo…Telefondaki sese değil uyarılara kulak ver' başlığı kullanılıyor. Ardından 'İnanmayınız' diyerek 'Sizi telefonla arayıp, kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan, size telefondan telsiz sesi dinletip çeşitli bahanelerle para, kontör yada kişisel bilgilerinizi isteyenlere inanmayınız' deniyor.

SAKIN İTİMAT ETMEYİN

Uyarı broşürünün ikinci bölümünde ise 'İtimat etmeyiniz' diyerek, 'Çekilişlerden para ve hediye kazandığınızı ödülü alabilmeniz için kredi kartı bilgilerinizi kişisel bilgilerinizi isteyenlere belirttikleri hesaba bir miktar para yatırmanızı para yada altınlarınızı bir yere bırakmanızı isteyenlere itimat etmeyiniz' diyerek uyarı yapılıyor.

5 BİN KİŞİYE ULAŞACAĞIZ

Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Uğur Gürcü ilk etapta 5 bin emekliye ulaşmayı amaçladıklarını söyledi. Emekli vatandaşların yanında tüm vatandaşlara da uyarılarda bulunduklarını da belirten Gürcü, "Vatandaşlarımız böyle bir durum ile karşılaştıklarında ise hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramalı" dedi. Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ise projenin Türkiye'de ilk ve örnek bir proje olduğunu belirtti. Antalya'nın emekli kenti olduğunu da hatırlatan Tonbul, "Amacımız bu kentte yaşayan eleklilere tek tek ulaşmak ve onları uyarmak. Dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek" diye konuştu. Öte yandan İçişleri Bakanlığı Antalya polisinin bu örnek projesinin Türkiye genelinde kullanılacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye örnek proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN