Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte heyecanla beklenen Batı Akdeniz'in adayları

Giriş Tarihi: 8.4.2015
İşte heyecanla beklenen Batı Akdeniz'in adayları

CHP adaylarının ön seçimle belirlenmesinin ardından diğer partilerin adayları da dün belli oldu. AK Parti da ilk sıraya Elvan'ı koydu

Antalya'da heyecanla beklenen AK Parti Milletvekili aday listesi de listelerin YSK'ya verilmesinin ardından açıklandı. Eski milletvekillerinden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 3'üncü dönem kuralı nedeniyle yeniden aday olmazken, eski milletvekillerinden Sadık Badak ise 14 kişilik listede yer almadı. Listede büyük sürprizler var. CHP'nin Antalya listesinde yer alan 3 kadın adaya karşılık, AK Parti de 3 kadın adaya listesinin üst ve seçilebilecek sıralarında yer verdiği gözlendi.

ELVAN SÜRPRİZİ

7 Haziran'daki seçimler nedeniyle görevinden istifa eden Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da birinci sıradan aday gösterildi. Ardından ise İl Başkanlığı görevini seçimler öncesine kadar yürüten Avukat Mustafa Köse 2'nci sıradan aday gösterildi. 3'üncü sırada ise yine AK Parti'nin eski il başkanı ve milletvekili Hüseyin Samani yer aldı.

PARALEL TİTİZLİĞİ

Aday listesini yorumlayan AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, "AK Parti, özellikle paralel yapılanmanın hile ve tuzaklarını da göz önüne alarak adaylarını belirlerken ince eleyip sık dokumuştur. Anketler, temayül yoklamaları, STK'lar ve son olarak genel merkezin titiz çalışmaları neticesinde aday listemiz şekillenmiştir" diye konuştu.

LİSTE MUTLU ETTİ

Listenin ilk sırasında yer alan Ulaştırma eski Bakanı Lütfi Elvan'ın adaylığının kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Sümer, "Lütfi Elvan'ın adaylığı, Antalya'nın Partimiz için ne kadar önemsendiğinin bir göstergesidir. Hızlı tren, Cruse Liman, Alanya Otobanı, Batı-Kuzey Çevreyolu, 3'üncü havalimanı gibi projeleri yürüten biri bizim için büyük bir şans" dedi.

CHP ADAYLARI BELLİYDİ

CHP Antalya adaylarını ise daha önce yaptığı ön seçimle belirlemişti. Ön seçim sonunda Nefi Kara birinci, Deniz Baykal ikinci sırada yer almıştı. Genel Merkez kontenjanından ise Çetin Osman Budak 3'üncü sıraya yerleşmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte heyecanla beklenen Batı Akdeniz'in adayları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN