Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel'den Akaydın için dokunulmazlık eleştirisi

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Milletvekili Adayı Mustafa Akaydın'ı dokunulmazlığa sığınmayacağı konusunda açıklama yapmaya davet etti

Giriş Tarihi: 9.4.2015
Türel'den Akaydın için dokunulmazlık eleştirisi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in ilçe çıkarmalarında dördüncü durağı Aksu ve Serik oldu. Türel'in gündeminde AK Parti aday listesi ve Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın'ın CHP aday listesindeki konumu da vardı.

SEÇİLMEDEN AÇIKLAMALI

Akaydın'ı dokunulmazlık zırhına bürünmeye çalışmakla suçlayan Türel, "Çok enteresan, hapis cezası varmış. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş. Başbakan'a hakaretten hapis cezası var. Antalyalıların ellerinin titremesi lazım. Yakında konuyla ilgili dosya açıklayacağım" dedi. Türel, kendisi hakkında da daha önce davalar olduğunu hatırlatarak, "Ben tüm bu davalardan aklanarak meclise girdim. 1-2 tanesi kalmış, bilmiyordum. Dokunulmazlığa sığınmadım, ifade verdim" dedi. Türel, Akaydın'ı da dokunulmazlığa sığınmayacağı ve hesap vereceği konusunda açıklama yapmaya davet etti.

ADAY LİSTESİ FEVKALADE

AK Parti milletvekili aday listesini 'fevkalade' olarak nitelendiren Türel, "Türkiye'nin en büyük yatırımcı bakanlığı Antalya'ya geliyor. Antalya'nın çok önemli ulaştırma projeleri var. Antalya'ya gönderildiyse bunun muhakkak bir hesabı vardır" dedi. Kendisinin aday önerisi olmadığını ifade eden Türel, Sena Nur Çelik'in adaylığını da değerlendirerek, "Harvard Üniversitesi mezunu, 28 yaşında çok değerli bir isim. Ailesi Alanyalı. Genel merkezimiz böyle karar vermiş" diye konuştu.

TEMEL ATMA TÖRENİ
İlk durağı Aksu olan Türel, Macun Deresi'nde incelemede bulundu. Türel'e AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Milletvekili Adayı Mustafa Köse ile Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin de eşlik etti. Daha sonra Serik'e geçen Başkan Menderes Türel, Serik Arıtma Tesisi ve Kızderesi temel atma törenlerine katıldı.

28 MİLYON LİRALIK TESİS KURULUYOR

Arıtma Tesisi temel atma töreninde konuşan Türel, Antalya'nın hizmetsiz geçen 5 yıllık sürede nasıl bir tehlikenin eşiğine geldiğini açıklayarak, "Baktık ki arıtma problemi facia durumda. Kapasite dolmuş. Elektrik faturası yüksek gelmesin diye var olan arıtma tesisleri çalıştırılmıyordu" dedi. Bu tablonun Antalya'nın bir turizm kenti olması nedeniyle büyük bir tehlike oluşturduğunu savunan Türel, "Bu sorun çözülmezse, deniz pislik içinde olacaktı. Önlem olarak geçen yıl pis suyu nehirlere hapsettik. Denizin kirlenmesini önledik" dedi. Pis suyun koku ve sinek sorununu ortaya çıkardığına değinen Türel, "Çok hızlı bir şekilde artıma tesisi yapmak gerekiyordu. Manavgat ile arıtma tesisi projelerini tamamladık. Bugün de 28 milyon liralık tesisin temelini atıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel'den Akaydın için dokunulmazlık eleştirisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN