'İş fikirleri' için işbirliği protokolü

Giriş Tarihi: 11.4.2015
'İş fikirleri' için işbirliği protokolü

ANSİAD, SDÜ ve MAKÜ arasında imzalanan protokolle İş Fikri Yarışması düzenlenecek

Antalya Sanayici İşadamları Derneği (ANSİAD) ile Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) arasında potansiyel girişimcilere mentörlük hizmeti sunulması ve İş Fikri Proje Yarışması protokolleri imzalandı. Protokollere ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, ile SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu ve MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı imza koydu. Eroğlu, ANSİAD'ın girişimcilik ekosistemini Batı Akdeniz'e yayma kararında üniversitelerin heyecanı ve motivasyonun çok etkili olduğunu söyledi. SDÜ Rektörü İbicioğlu da Türkiye'nin en büyük araştırmadizayn ve yenilik üretme merkezini kurduklarını belirterek, "Aklınızda çılgın bir projeniz varsa gelin, birlikte hayata geçirelim" dedi.

DEVAM EDECEĞİZ

MAKÜ Rektörü Saatcı ise üniversite olarak girişimciliğe verdikleri önemi vurgulayarak "ANSİAD ile işbirliği yapmaktan mutluyuz. Üniversite olarak bölgemiz ve halkımız için yapabileceğimiz tüm çalışmalarda yer aldık ve almaya da devam edeceğiz" dedi.

GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ
ANSİ- AD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) sınırları içerisinde girişimcilik ekosistemi oluşturmak için harekete geçtiklerine dikkati çekerek, SDÜ'nün bu konudaki cesaretinin, girişimci ruhunun ekosistemin en önemli ayağı olduğunu ve bu inancın itici güç olduğunu kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İş fikirleri' için işbirliği protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN