Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tanıtımın böylesi

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Tanıtımın böylesi

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda 8 etaptan 4'ü Antalya ve Fethiye'de. Dünyada 600 milyonu aşkın haneye ulaşması beklenen tur, dev tanıtım fırsatı

Bu yıl 51'incisi gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için geri sayım başladı. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2. HC kategorisinde yer alan ve dünyanın önemli bisiklet organizasyonları arasında yer alan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 26 Nisan'da Alanya'dan başlayacak. Alanya-Alanya'nın yanı sıra, Alanya-Antalya ve Kemer-Elmalı ile Fethiye-Marmaris etapları geçildikten sonra tur Ege'ye taşınmış olacak. Tur, 3 Mayıs tarihinde İstanbul'da sona erecek.

TURİZMDEKİ REKLAM YÜZÜ

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda her biri 8 sporcudan oluşan 21 profesyonel takımdan toplam 168 bisikletçi pedal çevirecek. Tur, dünyada milyonları bulan bisiklet sporu tutkunlarının da gözlerini Antalya'ya çevirtecek. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga da turun bu yönünü, "Bu Tur Türkiye'nin turizmdeki reklam yüzüdür" cümlesiyle özetlerken, her türlü desteklerinin süreceği müjdesini verdi. Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da bisiklet turunun tanıtıma yaptığı katkıyı vurguladı.

600 MİLYON HANE

Müftüoğlu, "Yayın sözleşmeleri devam ediyor. Tur, geçen yıl 190 ülkede 600 milyon haneye ulaştı. Bu yıl bu sayının üzerine çıkmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Antalya'nın bir turizm merkezi olduğuna dikkat çeken Müftüoğlu, "Antalya için tanıtım çok önemli. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile Antalya hak ettiği turizm desteğini alıyor" dedi. Turun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde gerçekleştiğini hatırlatan Müftüoğlu, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Kültür ve Turizm eski Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

CANLI YAYINDA TANITIM

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, turun Antalya turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Bisiklet sporunun dünyada ciddi bir izleyici kitlesi olduğuna değinen Ayık, "Tüm dünya televizyonlarında önemli kanallarda yayınlanıyor. Canlı yayınlar var. Antalya'nın dünyada yazılı ve görsel yayında yer alması çok önemli. O açıdan turun iyi yönetilmesi ve iyi pazarlanması gerekiyor" dedi.

YAYLA TURİZMİNE DESTEK

Parkurların da tanıtım için çok önemli olduğuna değinen Ayık, özellikle turizmi sahil bandından dışarıya taşıyabilmek için bu tanıtım desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi. Ayık, bu anlamda Kemer-Elmalı etabının çok doğru bir tercih olduğunu ifade ederek, "Parkurları belirlerken turizmde öne çıkarmak istediğimiz yerleri de düşünmek tanıtıma çok katkı sağlar" dedi.

ÖNCEDEN AÇIKLANSIN
Dünyada bisiklet turu organizasyonlarının ciddi takipçileri olduğunu hatırlatan Ayık, Fransa Bisiklet Turu için ülkeye seyahat eden binlerce turisti örnek gösterdi. Antalya için de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun bir turistik ürün haline gelebileceğini savunan Ayık, "Bunun için birkaç yıl önceden bisiklet turu takviminin belirlenmesi gerekiyor. İleriye dönük pazarlama için takvimin önceden belirlenmesi şart" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanıtımın böylesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN