Annemi kahırdan öldürdüler

Giriş Tarihi: 16.4.2015
Annemi kahırdan öldürdüler

Antalya'da 67 sanıklı suç örgütünün yargılandığı davanın mağdurlarından Turgut D, korkudan tapusunu devretmek zorunda kalan annesinin, kahırdan öldüğünü söyledi

Antalya'da 2 Aralık operasyonuyla çökertilen silahlı suç örgütü üyesi 13'ü tutuklu 67 kişinin yargılanmasına 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Davanın son duruşmasında, sanayi sitesindeki bir işyerine kapatılıp tapularını devretmeleri için dövülüp tehdit edildikleri iddia edilen müştekiler dinlendi. Müştekilerden 67 yaşındaki Aysel K, sanıklardan Mustafa H. ve Kadir D'ye borçları olmadığı halde, eşi Necati K. ile oğlu Hasan K'nin tehdit edilip korkutularak ailenin tüm mal varlığının yağmalanmak istendiğini ileri sürdü. Aysel K, kanser hastası kızının 500 bin TL değerindeki dubleks dairesinin de ellerinden alındığını söyledi.

MİRAS HAKKINI ALMIŞLAR

68 yaşındaki Necati K. de genel vekalet vermeden önce sanıklardan Kadir D'nin sanayideki işyerine çağırılıp tehdit edildiklerini söyledi. Necati K, "Beni dövmeye teşebbüs edince korktum. Eşim, kızım, oğlum ve benden genel vekalet alındı. Bu vekaletle ilerde bize miras düşecek yerlerin bile hakkı alınmış" dedi.

4-5 MİLYON ZARARI VAR

Çağrıldıkları sanayideki Kadir D'nin işyerinde üzerindeki tapuları devretmesi için İbrahim Hakkı Pervane ve adamları tarafından dövüldüğünü, ancak kendilerinden şikayetçi olmadığını anlatan Turgut D. ise, örgüt lideri olduğu iddia edilen Pervane ve adamlarıyla ilgili şikayetini geri aldı. Kendisinin dövüldüğü işyerinin sahibi Kadir D. ile Mustafa H'den ise şikayetçi olduğunu söyleyen Turgut D, Murat A. tarafından dövüldüğünü belirterek, "Benden annem üzerine kayıtlı Korkuteli'deki 21 dönüm tarlanın tapusunu istiyorlardı. Annem korkusundan tapuyu Murat A'nın isteğiyle İbrahim H'ye bedelsiz devretti. Annem üzüntüsünden o akşam hayatını kaybetti. Bu olaylar nedeniyle 4-5 milyon TL'lik zararım var" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annemi kahırdan öldürdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN