Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk şenliği başladı

Antalya, TRT 37. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında 34 ülkenin çocuklarını ağırlıyor. Dünya çocukları dün protokol ziyaretlerinin ardından şenlik yürüyüşüne katıldı

Giriş Tarihi: 16.4.2015
Çocuk şenliği başladı
TRT, 37.Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ni bu yıl Türkiye'de ilk kez yapılacak Botanik EXPO'nun ev sahibi olan Antalya'da kutluyor. Teması 'Çiçek ve Çocuk' olarak belirlenen, EXPO 2016'nın şehri Antalya, 23 Nisan Çocuk Şenliği'nde birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak. Bu kapsamda Antalya 34 ülkenin çocuklarını ağırlama başladı.

VALİ TÜRKER'İ ZİYARET ETTİLER

Antalya'nın konuğu olan dünya çocukları birbirinden ilginç yerel kıyafetleri ile Antalya'ya renk kattı. Dünyanın dört bir yanından Antalya'ya gelen çocuk gruplarının temsilcileri dün Antalya Valisi Muammer Türker ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti. Küçük konuklarını Antalya Valiliği bahçesinde ağırlayan Vali Muammer Türker, uzun bir süreden sonra çocuk şenliğini yeniden Antalya'da yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

ŞENLİK YÜRÜYÜŞÜ

Antalya'nın misafiri olan çocuklar dün öğleden sonra da Antalyalı çocuklarla birlikte şenlik yürüyüşüne katıldı. Falez Kavşağı'ndan Antalya Kültür Merkezi'ne (AKM) kadar yapılan kısa yürüyüşte güzergah cıvıl cıvıl oldu. Antalyalı ve misafir çocuklar etkinlikte kendi danslarından örnekler de sundu. Yürüyüşün ardından AKM önünde 'Çocuk Ülkesi' açılışı gerçekleştirildi. Program, Çocuk Ülkesi Atatürk Kültür Parkı, Cam Piramit ve AKM'deki Çocuk Ülkesi Etkinlikleri ile tamamlandı.

EXPO'NUN PROVASI
Türkiye'nin ilk EXPO'sunun gelecek yıl Antalya'da düzenleneceğini hatırlatan Türker, şöyle konuştu: "Teması 'Çiçek ve çocuk' olan EXPO'nun açılışı, 23 Nisan 2016'da yapılacak. Bu yıl bir anlamda onun da provası olacak şekilde dünya çocuklarını, Türkiye'nin bu cennet köşesinde ağırlıyoruz. Çocuklara bayram hediye eden bir millet olmanın gururunu da bu vesileyle yaşıyoruz. Bunu hediye eden bir lidere sahip olmanın keyfini yaşıyoruz. Çocuklar, burada Türk ailelerle kalıyor ve onların çocuklarıyla kaynaşıyorlar. Türk yaşam tarzını ve misafirperverliğini görüyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk şenliği başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN