Paramızı aldılar evler ortada yok

Antalya'da müteahhid Ahmet Sakızoğlu skandalının ardından bu kez de maketten ev satan O.S. skandalı patlak verdi 500 kişiyi ev vaadi ile dolandırmaktan yargılanırken firar eden Ahmet Sakızoğlu'nun ardından kardeşi için de şikayet yağdı

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Paramızı aldılar evler ortada yok
Antalya'da yaklaşık 500 kişiyi maketten ev satıp, teslim etmeyerek dolandırdığı iddiası ile yargılanırken elektronik kelepçeyi kırıp firar eden Ahmet Sakızoğlu'nun ardından kardeşi O.S. hakkında da şikayet yağmaya başladı. O.S. Ahmet Sakızoğlu olayı patladığında açıklama yaparak kendisinin ve şirketinin Çalışkan Emlak'la hiçbir ilgisinin olmadığını açıklamıştı.

NE EV VAR NE MUHATAP

Antalya'da 19 kişi önceki gün müteahhit O.S. ve adamları tarafından dolandırıldıklarını iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Mağdurlar adına basın açıklaması yapan Gülşen Canbek, yüzbinlerce lira paralarının gittiğini belirterek karşılarında bir muhatap bulamadıklarını söyledi. Şikayetçi 19 kişi 2012 yılında müteahhit O.S'den maketten beğendikleri evleri almak için 30 ile 100 bin lira arası para yatırdıklarını ve en geç 2014 yılında evlerin tapularının kendilerine teslim sözü verilmesine rağmen ortada ne ev ne de muhatap olduğunu kaydetti.

PARAYI PEŞİN YATIRDIK

Evlerin kendilerine maketinden satıldığını kaydeden Canbek, "Bana satılan 27 bin 331 ada 5 parseli araştırdım. Ancak böyle bir parselin olmadığı ortaya çıktı. O.S'nin adamlarına gidiyorum. Küfür yiyorum. Müteahhit evlerin tapularını en geç 2014 yılında teslim edeceği sözünü verdi. Bu hayal ile insanlar pazar parasından, çocuklarının harçlıklarından kesip ev parasını yatırdı. Ancak ortada ne ev ne de sorumlu kimse var" diyerek geldikleri duruma dikkat çekti.

ORTAK DİLEKÇE

Mağdurlar avukatları aracılığıyla toplu olarak Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundu. Daha önce BİMER ve savcılığa tek tek başvurduklarını da belirten mağdurlar, "Sözleşmeyi kendi aramızda yaptık. Parayı da elden teslim ettik. Sadece paraları yatırdığımıza dair fatura var. Ancak tek tek başvuru yaptığımız için savcılık bunu hukuki anlaşmazlık olarak gördü. Biz de bu kez toplu halde tek dilekçe ile savcılığa suç duyurusunda bulunduk" dediler.

ŞİRKETLER DEVREDİLDİ
Ev sahibi olmak için para yatırdığı halde ortada evin olmadığını söyleyen Tolga Öntaş da yaşadıkları duruma isyan etti. Savcılığa ifade de veren Öntaş, "Bu insanlar güven sağlamak için devlet büyüklerimizi reklam amaçlı kullanıyor. Ancak ortada ev yok, daire yok, muhatap yok. Sürekli birbirlerinin üzerine şirket devri yaparak zaman kazanıyorlar" diyerek yaşadıklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paramızı aldılar evler ortada yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN