Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoca varsa Baykal yok

Giriş Tarihi: 18.4.2015
Hoca varsa Baykal yok

CHP'nin adayları Deniz Baykal ile Mustafa Akaydın ve Devrim Kök arasındaki husumet seçim kampanyasına açıkça yansıyor. Baykal, Akaydın'ın olduğu hiçbir programa katılmıyor

CHP, Antalya milletvekili adaylarından eski Genel Başkan Deniz Baykal ile eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve eski İl Başkanı Devrim Kök arasındaki küslüğü bir türlü aşamıyor. Son olarak Deniz Baykal'ın Akaydın için 'külhanbeyi' yakıştırması yapması ile zirveye çıkan husumet, CHP'nin seçim programlarında da kendisini açıkça gösteriyor. Deniz Baykal, Akaydın ile Kök'ün bulunduğu hiçbir etkinliğe katılmayıp kendi programını yapıyor.

'CIPLATIRIM'LA BAŞLADI
Baykal ile Akaydın arasındaki husumet, Akaydın'ın belediye başkanlığı dönemine dayanıyor. İkili arasındaki ipler; Baykal'ın Antalya'da olduğu halde, Akaydın'ın önem verdiği bir programına katılmamasına çok bozulmasıyla kopmuştu. Bu olaydan sonra Akaydın, Baykal hakkında 'Büyük ağabey' yakıştırması ile açıklamalar yapmış ve "Ben kral çıplak dedim. Kızdırmasınlar daha da cıplatırım. Cıscıplatırım" açıklamasıyla da son noktayı koymuştu. Eski İl Başkanı Devrim Kök ise seçilir seçilmez Antalya İl Başkanlığı'nda asılı olan Deniz Baykal fotoğraflarını indirerek ipleri koparmıştı. Baykal, Kök İl Başkanı olduğu sürece İl Başkanlığı'na adımını atmamıştı. '

KÜLHANBEYİ' ÇIKIŞI

CHP'nin Antalya'daki ön seçiminde yarışan bu 3 isim, hiç istemeseler de listede arka arkaya sıralandı. Baykal bu ikiliye tepkisini ön seçim sonrası onlarla birlikte mazbatasını almaya gitmeyerek gösterdi. Bunun hemen ardından Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın kendisini ziyareti ile onunla olan soğukluğu gideren Baykal, ertesi gün yaptığı iade-i ziyaretteki açıklaması ile Akaydın'dan özür beklediğini duyurdu. Siyasette hata yapanların özür dilemesi gerektiğini söyleyen Baykal, özür dilenmiyorsa bunun 'külhanbeylik' olacağını söyledi. Bu çıkışa yanıt veren Akaydın ise Baykal'la küs olmadığını her karşılaştığında elini sıktığını söyleyerek özür dilemeyeceğini ilan etti.

KILIÇDAROĞLU'NUN GELİŞİ DE YETMEDİ
Bu gelişmelerin ardından Baykal'ın Akaydın ve Kök'e tavrı, CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya ziyaretinde de değişmedi. Kılıçdaroğlu'nu nezaketen havaalanında karşılayan Baykal, adayların tam kadro katıldığı Antalya programına dahil olmayarak, Serik'te bir partilisinin işyerinin açılışını yapmaya gitti.

PARK AÇILIŞINA DA KATILMADI
Adayların topluca bulunduğu hiçbir programa katılmayan Baykal, bu tavrını Muratpaşa Belediyesi'nin park açılışı programında da sürdürdü. Belediye'nin 4 parkı aynı anda açtığı programa Antalya adayları tam kadro katılırken, Deniz Baykal aynı saatlerde Döşemealtı İlçesi'nde cami açılışına katılmayı tercih etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoca varsa Baykal yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN