Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmde yeni sezon açılışı şenlikle yapıldı

Kemer'de 'Yaza Merhaba Şenliği' ile turizm sezonu açıldı. Antalya Valisi Muammer Türker'in de katıldığı şenlikte turizmin sorunları da konuşuldu

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Turizmde yeni sezon açılışı şenlikle yapıldı
Antalya'nın Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi ve Kemer Turistik İşletmeciler ve Otelciler Birliği (KETOB) tarafından 'Yaza Merhaba Şenliği'nin 4'üncüsü düzenlendi. KETOB Başkanı Tayyar Gül, "Hükümetimizin acentelere sınırlı tuttuğu destek paketi bir nebze de olsa kriz içerisindeki sektöre moral desteği oldu. Hükümetimizin acentelere destek olduğu bir dönemde, yerel yönetimlerimizin de otelcilik sektörüne destek olmalarını arzu ediyoruz" diye konuştu.

HEDEF 50 MİLYON TURİST

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ise; "Alman ekonomisinin çok düzgün olması, artık kişiye düşen payların yüksek olması ve ekonomilerinin canlanmasından dolayı Alman turistin bölgemize daha çok geleceğinin sinyallerini aldık" dedi. Antalya Valisi Muammer Türker de, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü kuruluş yıl dönümünde 50 milyon turist ve 50 milyar dolar turizm geliri hedeflendiğini kaydetti. Türker, yeni ulaşım projelerinin gerçekleşmesiyle Antalya'nın daha ulaşılabilir, daha kalınabilir bir yer haline geleceğini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmde yeni sezon açılışı şenlikle yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN